logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780

Od 9 września swoje treningi wznowili zawodnicy Diamentu z Zadzimia. Pierwszy miesiąc treningów był przede wszystkim ukierunkowany na wprowadzenie zawodników w rytm treningowy po wakacyjnej przerwie. Zajęcia były urozmaicone z dużą ilością gier i zabaw mających na celu przypomnienie podstawowych umiejętności piłkarskich tj. podań, strzałów, przyjęć, prowadzenia piłki. Po miesięcznym okresie roztrenowania przyszedł czas na poważną pracę na treningach. Naszym celem głównym jest jak najlepsze przygotowanie się do grudniowego turnieju. Miesiąc październik jest pierwszym z dwóch miesięcy mini okresu przygotowawczego naszych młodych zawodników. W tym okresie kładziemy głównie nacisk na poprawienie wytrzymałości ogólnej. Treningi są dostoswane do indywidualnych możliwości zawodników, po to by osiągnąć jak najwyższy poziom efektywności zajęć. Pierwsze efekty treningów można już zaobserwować gołym okiem.

W drużynie zaszły jeszcze pewne zmiany kadrowe. Pierwszą z nich jest zmiana na stanowisku trenera. Zespół od nowego sezonu prowadzi trener Łukasz Jendrychowski. Kadra zespołu z Zadzimia jest nieco mniejsza niż w poprzednim sezonie, jednak cały czas prowadzone są zapisy do zespołu zawodników z rocznika 2000-2006.


 

 

Wszelkie informacje odnośnie treningów czy też zapisów można uzyskać pod numerem tel.

Romuald Solarek - 695 983 780

Marcin Matysiak - 500 069 070

Łukasz Jendrychowski – 507 496 327

 

 

Na naszej stronie internetowej :

http://www.diament.kt.pl/


Lub Facebook’u :

SPN Diament – Zadzim


Treningi odbywają się w Zespole Szkół w Zadzimiu. Do dyspozycji mamy salę sportową oraz boisko. Trenujemy trzy razy w tygodniu :

 

Wtorek – 14.30

Czwartek – 15.10

 

 

 

 

 

Czerwiec

2-6

W tym tygodniu odbył się jeden trening, przygotowujący nas do sparingu z reprezentacją szkoły chłopców z klas I gimnazjum, był to mecz rewanżowy. Od początku spotkania przewagę miała drużyna Diamentu, mimo iż drużyna przeciwnika była starsza i silniejsza fizycznie. Mecz toczył się poda nasze dyktando, jednak po raz kolejny szwankowała nasza skuteczność. Ostatecznie przegrywamy w stosunku 7-4, gdzie przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o zwycięstwo.

9-11-13

Kolejny tydzień to kolejne sparingi. Rozegraliśmy dwa mecze kontrolne, rewanż z reprezentacją szkoły dziewcząt oraz trzeci mecz z reprezentacją szkoły z klas I gimnazjum. W pierwszym sparingu z dziewczynami pokazaliśmy siłę jaką dysponujemy, wynik 19-0 mówi sam za siebie. Drugi sparing to już mecz z dobrze znanym nam przeciwnikiem. Tym razem jednak jesteśmy skoncentrowani i w pełnym składzie. Szybko zyskujemy przewagę na boisku i zaczynamy grać to nad czym tak długo pracowaliśmy na treningach. Gramy zdecydowanie i odpowiedzialnie w obronie i nareszcie skutecznie w ataku. Wynik końcowy 10-5 dla drużyny Diamentu. Kolejny raz należy podkreślić że nasz zespół składa się w dużej mierze z uczniów klas 2-6 szkoły podstawowej, dlatego wynik jest tym bardziej godny odnotowania.

16

Przedostatni trening w roku szkolnym to podsumowanie osiągnięć. Zaznaczenie jak duży progres zrobił każdy z zawodników i jakie miało to przełożenie na grę całego zespołu. Forma jaką prezentujemy na koniec roku jest więcej niż satysfakcjonująca. Wyniki turniejów oraz sparingów pokazują nam że praca jaką wykonaliśmy i kierunek w którym podążamy jest odpowiedni i przynosi efekty.

23

Ostatni trening to głównie konkursy i zabawy takie jak : slalom, konkurs rzutów karnych, strzałów w poprzeczkę, żonglerki czy rzutów do kosza. Wspólnie życzyliśmy sobie udanych wakacji i tego żebyśmy spotkali się w takim samym albo i większym gronie na początku września.

 

MAJ

5-7-9

Pierwszy tydzień treningów to praca na błędami popełnionymi w ostatnim sparingu oraz nad brakiem skuteczności. Koncentrowaliśmy się głównie na doskonaleniu wyprowadzania piłki i rozegrania jej do bocznych stref boiska. Podczas treningów widać było zaangażowanie i chęć jak najlepszego przygotowania się do kolejnych meczów kontrolnych.

 

12-14-16

W drugim tygodniu maja pracowaliśmy na sytuacjami typowo meczowymi w defensywie jak i ofensywie. Duży nacisk kładziony był również na skuteczne wykańczanie akcji podbramkowych. Mimo iż do dyspozycji nie mieliśmy wszystkich zawodników to udało nam się dobrze przepracować cały tydzień.

 

19-21-23

Kolejny tydzień był podporządkowany springowi z reprezentacją szkoły  dziewcząt, które grały bądź grają w kobiecej drużynie piłki nożnej ,,Pisia” Zygry. Sparing zakończył się wygraną w stosunku 8-4 dla drużyny Diamentu. Trzeba jedna odnotować brak podstawowego bramkarza jak i kilku zawodników. Gra naszego zespołu mogła się podobać, zwłaszcza w początkowej fazie meczu. Pod koniec spotkania,  przy korzystnym wyniku w grze zawodników zaczęły pojawiać się błędy i brak koncentracji, jest to kolejny element nad którym trzeba będzie popracować.

 

26-28-30

Ostatnie treningi w miesiącu to kolejny mikrocykl przygotowań do sparingów jakie czekają nas w miesiącu czerwcu. Cały tydzień ćwiczyliśmy szybkie wyprowadzenie piłki spod własnej bramki w boczne sektory boiska. Widać było że schematy, które były trenowane od ponad miesiąca zaczynają funkcjonować.  Zawodnicy odnajdują się coraz lepiej na swoich pozycjach oraz krok po kroku uczą się odpowiedniego poruszania się po boisku.

 

Kwiecień


31-02-04

Miesiąc kwiecień to przede wszystkim praca nad schematami rozegrania akcji i wyprowadzenia piłki od bramki. Ćwiczenia szalenie istotne dla Naszych zawodników, ponieważ na koniec każdego miesiąca rozegrają spotkanie kontrolne z drużyną składającą się z najlepszych zawodników Zespołu Szkół w Zadzimiu.

7-11

W drugim tygodniu odbyły się tylko dwa treningi. Pracowaliśmy głównie nad wyprowadzeniem szybkiej akcji 3x1 oraz prostych rozegrań od bramki do bocznych sektorów boiska. Nowe elementy nie należą do łatwych jednak, początek wydaje się bardzo obiecujący.

14

Ze względu na zbliżające się święta oraz dekorację sali, w trzecim tygodniu odbyła się tylko jedna jednostka treningowa. Skupiliśmy się na tym co jest naszym głównym celem. Przygotowujemy się do sparingu, dlatego trening był poświęcony akcjom 3x1 oraz rozegraniu do boków boiska.

25

Po świętach wracamy na salę w piątek. Okres świąteczny nie odbił się negatywnie na formie zawodników, którzy z treningu na trening coraz lepiej i płynniej wykonują założenia meczowe. Akcje 3x1 są coraz szybsze i dokładniejsze, a rozegranie do boku ,,wchodzi zawodnikom powoli w krew”.

28-30

Ostatnie dwa treningi w miesiącu to już przygotowanie przed sparingiem. W poniedziałek utrwalaliśmy nasze rozegrania i wyprowadzenia akcji, natomiast w środę rozegraliśmy spotkanie kontrolne. Mecz sparingowy zakończył się niestety wyraźną porażką zawodników z Diamentu, jednak sprawiedliwie trzeba dodać że w Nasz zespół to głownie zawodnicy z rocznika 2002/2004 natomiast drużyna przeciwna to rocznik 2000/2001. Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu spotkania w którym to zespół Diamentu rozgrywał bardziej przemyślane i składne akcje. Już za miesiąc będzie okazja na rewanż, tym razem poprzeczka zostanie zawieszona znacznie wyżej.

 

Marzec

5-7

Kolejny miesiąc nowego 2014 roku to kolejne cele do osiągnięcia. W tym miesiącu elementem piłkarskim na jaki kładziemy nacisk jest strzał na bramkę.  Ćwiczenia wprowadzające nie stanowią dla naszych zawodników większego problemu, jednak z treningu na trening i z tygodnia na tydzień poprzeczka będzie zawieszona coraz wyżej.

10-12-14

Drugi tydzień treningów strzeleckich to nacisk na obunożność zawodników. Do ćwiczeń typowo strzelecki takich jak strzały z prowadzenia, ze zwodem czy po podaniu, dodajemy różnego rodzaju ,,utrudnienia” tj. pachołki, drabinkę koordynacyjną, slalomy.

17-19-21

Strzały z różnych pozycji na boisku z odwzorowaniem sytuacji meczowych przynoszą coraz lepsze efekty. Staramy się pracować nad precyzji i coraz lepszą techniką strzału, ażeby w naszych strzałach było jak najmniej przypadkowości a jak najwięcej celowych i mierzonych zagrań.

24-26-28

Tydzień kończący miesiąc marzec to wyraźne efekty naszej pracy. Nie tylko efekty zawodników ,,z pola” ale również naszych bramkarzy, którzy swoją postawą zmuszają pozostałych zawodników do jeszcze większego przykładania się do poszczególnych ćwiczeń strzeleckich. Podczas gier końcowych widać pozytywne efekty przepracowanych jednostek treningowych. 

 

Luty

3-5-7

Pierwszy tydzień treningów w nowym miesiącu to zapoznanie zawodników z nowymi zadaniami jakie czekają ich w nadchodzących czterech tygodniach. Po miesiącu doskonalenia podań, przyszedł czas na naukę zwodów. Najwyższy czas wzbogacić repertuar zagrań w pojedynkach jeden na jeden.

10-12-14

Drugi tydzień lutego to dalsza praca nad nowymi zagraniami, które pozwolą wygrać pojedynek jeden na jeden.  Pewne elementy sprawiają jeszcze niewielkie trudności, jednak widać wyraźną poprawę i płynność w poruszaniu się zawodników podczas ćwiczeń.

17-19-21

Doskonalenie zwodów wchodzi w decydującą fazę. Do nowo opanowanych zwodów dodajemy elementy nad którymi pracowaliśmy w styczniu. Ćwiczenia ukierunkowane na prowadzenie, podanie i zwód nie stanowią już większego problemu dla naszych zawodników.

24-26-28

Kończymy miesiąc zwiększając intensywność treningów i nacisk na podania plus zwody. Oko mogą cieszyć efekty dwóch miesięcy treningów typowo piłkarskich. Wielką zaletą jest to iż zawodnicy potrafią skorzystać z nowo nabytych umiejętności podczas gry.

 

Styczeń

8-10

Wracamy do treningów po 2 tyg. przerwy.  Jako że przed turniejem główny nacisk kładliśmy na przygotowanie fizyczne, tak teraz przez najbliższe 2-3 miesiące skoncentrujemy się na aspektach typowo piłkarskich, takich jak podania, strzały, zwody itp.

13-15-17

Drugi tydzień stycznia to już praca typowo piłkarska, ćwiczenia mające na celu nauczyć nas poprawnego wykonywania podań. Uwagę zwracamy na dokładność i odpowiedni ułożenie stopy. Ćwiczenia wykonujemy z różnymi zmiennymi takimi jak odległość podań, kierunek oraz angażowania prawej i lewej nogi.

20-22-24

Kolejny tydzień to ciągła praca nad doskonaleniem podań. Coraz lepiej prezentują się już pewne fragmenty jednak jest jeszcze wiele do poprawy. Widać że niektóre elementy, ćwiczone na treningach powoli mają przełożenie na obraz gry, podczas meczów kończących treningi.

27-29-31

Ostatni tydzień ferii zimowych to również ostatni tydzień pracy nad doskonaleniem podań. Obecność na treningach nie jest powalająca (co jest zrozumiałe) jednak zawodnicy, którzy przychodzą dają z siebie wszystko, co jest widoczne zwłaszcza pod koniec treningu po koszulkach zawodników. 

Grudzień

2-4-6

Pozostały nam jedynie dwa tygodnie do turnieju. W  coraz to większym stopniu koncentrujemy się takich elementach jak rzuty rożne, rzuty wolne czy też rozegranie autów. Wprowadzamy elementy gry jeden na jeden oraz strzały na bramkę.  Próbujemy różnych ustawień personalnych i szukamy najlepszych pozycji dla poszczególnych zawodników.

9-11-13

Ostatni tydzień to już praca z pełną koncentracją nad stałymi fragmentami gry oraz nad płynnym przejściem z obrony do ataku. Zgrywamy poszczególnych zawodników oraz uczymy się swoich pozycji jak i najlepszego zachowania się podczas sytuacji meczowych.

OPIS TURNIEJU : 

W sobotę 14 grudnia odbył się turniej halowej piłki nożnej organizowany przez SPN Diament. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy. 

Grupa A : 
Diament – Zadzim
LKS Paprotnia II
SP Rembieszów
Diament 2003

Rywalizacja w grupie A była bardzo wyrównana. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Diamentu Zadzim z drużyną LKS Paprotnia II. Mecz rozpoczął się od ataków zawodników z Zadzimia, jednak to zespół Paprotni wyszedł na prowadzenie po dobrze rozegranej kontrze. Podrażniona tym drużyna Diamentu zareagowała w możliwie najlepszy sposób, strzelają kolejne dwie bramki, w tym jedną z rzutu wolnego.

Drugi mecz to rywalizacja SP Rembieszów z Diamentem 2003. Zespół z Rembieszowa górował przede wszystkim w tym spotkaniu fizycznie. Jednak to młodzi zawodnicy Diamentu wyszli na prowadzenie 0-1. Przewaga fizyczna jednak dała o sobie znać i Rembieszów ostatecznie wygrał to spotkanie. Choć piłkarsko drużyna Diamentu prezentowała się lepiej.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się drużyny Diamentu Zadzim i SP Rembieszów. Mecz bardzo wyrównany i pełen walki na całym boisku o każdą piłkę. Jednak to piłkarze z Zadzimia potrafili wykorzystać nieliczne błędy przeciwników strzelając im dwie bramki. Wynik końcowy 2-0 dla Diamentu

Kolejny mecz grupowy to zestawienie LKS Paprotnia II z Diamentem 2003. Po raz drugi zespół Diamentu 2003 prezentował się dużo lepiej piłkarsko od przeciwników, jednak różnice wiekowe były widoczne gołym okiem. W decydujących momentach szczęście było po stronie zawodników LKS-u którzy to strzelili dwie bramki i wygrali całe mecz w stosunku 2-0.

Przedostatnia kolejka grupowa to pojedynek pomiędzy SP Rembieszów a LKS Paprotnia II. Był to bardzo ważny mecz, ponieważ decydował on o tym kto zajmie 2 miejsce w grupie. Spotkanie dwóch równych drużyn, jednak to zespół z Rembieszowa potrafił strzelić decydującą bramkę w końcówce spotkania. 

Ostatni mecz to ,,małe derby” Diamentu pomiędzy Diamentem z Zadzimia a Diamentem 2003. Spotkanie mogło się podobać, ponieważ młodzi zawodnicy z rocznika 2003 z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej co miało przełożenie na pojedynek ze starszymi kolegami z Zadzimia. Ambicja oraz umiejętności piłkarzy z Diamentu 2003, sprawiły że poprzeczka została wysoko zawieszona. Wystarczy powiedzieć że mecz zakończył się wynikiem 0-0, przy czym to Diament 2003 miał więcej klarownych okazji do strzelenie gola.

Układ końcowy tabeli : 
Diament Zadzim – 7 pt 
SP Rembieszów – 6 pt
LKS Paprotnia II – 3pt
Diament 2003 – 1 pt

Grupa B : 
Victoria Szadek
LKS Paprotnia 
MKS Zduńska Wola
LKS Kwiatkowice

Rywalizacja w grupie B rozpoczęła się od meczu Victorii Szadek z MKS-em Zduńska Wola. Mecz rozpoczął się od prowadzenia zawodników MKS-u. Jednak z biegiem czasu przewaga Victorii była coraz większa co przekładało się na sytuacje podbramkowe, które zawodnicy z Szadku skrzętnie wykorzystywali. Wynik końcowy 5-1

Drugi mecz to pojedynek LKS Paprotnia i LKS Kwiatkowice. Śmiało można powiedzieć że był to najlepszy mecz w grupie B. Mecz obfitował w mnóstwo akcji zespołowych, sytuacji podbramkowych jak i indywidualnych pojedynków. Wynik odzwierciedlał idealnie to co działo się na boisku, sprawiedliwy remis 2-2. 

Trzecie spotkanie to mecz pomiędzy Victorią Szadek i LKS Paprotnia. Spotkanie zupełnie różniące się od poprzedniego meczu w tej grupie. Słabszy mecz w wykonaniu piłkarzy LKS-u i skuteczność zawodników Victorii przełożyła się na ostateczny wynik 2-0 dla zespołu z Szadku. Trzeba jednak dodać że wynik mógłby być zupełnie inny gdyby nie dobra gra bramkarza Victorii. 

Kolejny mecz grupowy to pojedynek MKS Zduńska Wola z LKS Kwiatkowice. Przez większość spotkania wynik był sprawą otwartą. W decydujących momentach to zawodnicy Kwiatkowic zachowali więcej zimnej krwi i zdołali strzelić dwie bramki, 2-0 dla LKS-u.

Piątek spotkanie w grupie B było rozegrane między LKS Paprotnia a MKS Zduńska Wola. Zawodnicy ze Zduńskiej Woli pokazali się z dobrej strony, stawiając twarde warunki i nie ustępując swoim kolegą LKS-u. Remis byłby sprawiedliwym wynikiem, jednak to piłkarze Paprotni potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywają całe spotkanie w stosunku 2-1.

Ostatni mecz to pojedynek o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Victorią Szadek a LKS Kwiatkowice. Od początku spotkania to zawodnicy z Kwiatkowic prezentowali się lepiej. Zaangażowanie i walka jaką piłkarze LKS-u włożyli w to spotkanie zaowocowało zwycięstwem 4-2, które było w pełni zasłużone i dało im zwycięstwo w grupie.

Układ końcowy tabeli : 
LKS Kwiatkowice – 7 pt
Victoria Szadek – 6 pt
LKS Paprotnia – 4 pt
MKS Zduńska Wola – 0 pt

Finały :
Mecz o 7 miejsce : 
MKS Zduńska Wola – Diament 2003

Mecz w którym zmierzyły się drużyny z 4 miejsc w grupie. Pojedynek drużyny, które prezentowały się bodajże najlepiej piłkarsko w swoich grupach, jednak w bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się piłkarze MKS-u. Decydującym elementem tego spotkania była skuteczność, która była niemalże 100% w wykonaniu zawodników MKS-u Zduńska Wola. Wynik 8-0 i 7 miejsce MKs-u

Mecz o miejsce 5 : 
LKS Paprotnia – LKS Paprotnia II

Bratobójczy pojedynek między zawodnikami z Paprotni. Trzeba jednak przyznać że zawodnicy zaprezentowali się z doskonałej strony. Widać było, że piłkarze podeszli bardzo ambitnie do tego meczu, a wynik 3-2 dla pierwszego zespołu Paprotni, świadczy o tym jak zacięty był to pojedynek. Wynik 3-2 i 5 miejsce LKS Paprotnia.

Mecz o miejsce 3 : 
Victoria Szadek – SP Rembieszów

Mecz w którym, widać było podrażnioną ambicję zawodników z Szadku. Po porażce w grupie z Kwiatkowicami, skoncentrowali się na zdobyciu 3 miejsca. Pojedynek jednostronny, jednak trzeba dodać że piłkarze Rembieszowa walczyli do ostatniego gwizdka, za co należą się im wielkie brawa. Wynik końcowy 6-0 i 3 miejsce dla Victorii Szadek. 

Mecz o 1 miejsce :
Diament Zadzim – LKS Kwiatkowice 

Mecz w którym mierzyły się dwa zupełnie różne zespoły. Zespół z Kwiatkowic to drużyna która trenuje ze sobą od wielu lat, jest silnym i uznanym zespołem. Diament Zadzim to zaś drużyna, która trenuje od września i był to pierwszy historyczny występ w takim turnieju. Mecz ułożył się po myśli LKS-u, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Z biegiem czasu widać było zgranie piłkarzy Kwiatkowic. Natomiast zawodnikom Diamentu brakowało szczęścia zarówno w ofensywie jak i defensywie, jednak nie można odmówić im zaangażowania i walki, nawet w momencie kiedy wynik spotkania był rozstrzygnięty. Wynik końcowy 6-0 i 1 miejsce dla LKS Kwiatkowice. 

Podczas turnieju rozdano również wyróżnienia indywidualne, dla najlepszego bramkarza oraz dla najwszechstronniejszego zawodnika. Najlepszym bramkarzem został Sergiusz Palka z zespołu Diamentu 2003, a nagrodę najwszechstronniejszego otrzymało dwóch piłkarzy, Jaszczak Mateusz z Diamentu Zadzim oraz Patryk Janiszewski z LKS Kwiatkowice.

Klasyfikacja końcowa : 
1 LKS Kwiatkowice
2 Diament Zadzim
3 Victoria Szadek
4 SP Rembieszów
5 LKS Paprotnia
6 LKS Paprotnia II
7 MKS Zduńska Wola
8 Diament 2003

Nagrody indywidualne : 
Najlepszy bramkarz : 
Sergiusz Palka – Diament 2003
Najwszechstronniejszy zawodnik :
Mateusz Jaszczak – Diament Zadzim, Patryk Janiszewski – LKS Kwiatkowice

 

16

Ostatni trening w tym roku i ostatni trening przed świętami. Trening to przede wszystkim omówieni wyników turnieju, gry poszczególnych zawodników oraz obszarów w których trzeba będzie się poprawić. Trening zakończyła gra wewnętrzna oraz wspólne złożenie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

 

Listopad

4-6

Miesiąc listopad jest drugim miesiącem w którym kontynuujemy nasze przygotowania do grudniowego turnieju. W tym miesiącu główny nacisk kładziemy zwłaszcza na szybkość oraz wytrzymałość-szybkościową.  Intensywność treningów wzrosła, podobnie jak zaangażowanie zawodników w jak najlepsze przygotowanie się do czekającego ich za miesiąc sprawdzianu. W pierwszym tygodniu listopada trenowaliśmy tylko dwa razy, było to spowodowane świętem Wszystkich Świętych.

13-15

Drugi tydzień listopada to również dwa treningi, ponownie przyczyną jest święto, tym razem 11 listopada Dzień Odzyskania Niepodległości. Na treningach pracowaliśmy przede wszystkim nad dynamiką i oraz różnicowaniem przyśpieszenia. Do ćwiczeń powoli wprowadzaliśmy piłki aby jak najlepiej odwzorować sytuacje występujące podczas meczu.

18-20-22

Trzeci tydzień to już praca na najwyższych obrotach, przez trzy dni w tygodniu. Piłka podczas ćwiczeń jest już normą, a same ćwiczenia wyglądają coraz lepiej w wykonaniu naszych zawodników. Podczas treningów młodzi piłkarze wykonują ćwiczenia typu koperta, wahadło, starty z różnych pozycji czy też sprinty orientacyjne.

25-27-29

Ostatnie treningi w listopadzie to już głównie treningi techniczno-taktyczne. Po ciężkim okresie przygotowania motorycznego nadszedł czas na pracę typowo piłkarską. Przez ostatnie trzy tygodnie jakie pozostały nam do, turnieju koncentrujemy się na takich rzeczach jak, rozegranie rzutów rożnych, wolnych, autów czy też odpowiedniego zachowania się i ustawienia na boisku podczas meczu.

 

Październik

2-4

Pierwszy tydzień z czterotygodniowego okresu, w którym będziemy koncentrowali się przede wszystkim a wytrzymałości ogólnej. Podczas treningów wykonywane były biegi długie o średniej intensywności. W przerwach między biegami młodzi piłkarze mieli zastosowane różnego rodzaju ćwiczenia doskonalące podania. Trening zakończony był grą wewnętrzną.

7-11

W drugim tygodniu odbyły się tylko dwa treningi.  Na treningach tym razem pracowaliśmy obwodowo. Ćwiczenia były wykonywane z piłką, a na zawodników czekały : drabinka koordynacyjna, tyczki, slalom, płotki, oraz przeciwnik w pojedynku jeden na jeden. Treningi kończyły się strzałami na bramkę oraz grą wewnętrzną.

14-16-18

Kolejny  tydzień treningów zaczął się od treningu na dworze, a kolejne dwa zostały przeprowadzone tradycyjnie w sali sportowej. Intensywność ćwiczeń była już większa niż w pierwszym tygodniu, a zadania do wykonania na treningu znacznie trudniejsze. Nie odłącznym elementem na zajęciach było doskonalenie podań oraz gry końcowe.

21-23-25

Ostatni z czterotygodniowego okresy przygotowania wytrzymałości ogólnej był najbardziej wymagającym. Jednak widać było już gołym okiem że trud włożony w treningi zaczyna przynosić efekty. Ćwiczenia typu : wahadło, koperta, slalom + płotki nie stanowiły już tak dużego wyzwania jak na początku miesiąca. Również podania jak i gry końcowe prezentowały się znacznie lepiej.

28-30

Ostatni tydzień października to zarazem pierwszy tydzień przygotowania szybkości ogólnej. Na treningach zawodnicy wykonywali ćwiczenia kształtujące ich szybkość. Zastosowaliśmy różnego rodzaju starty z przeszkodami typu : płotki, tyczki czy drabinka koordynacyjna. Przerwy w ćwiczeniach to tradycyjnie czas na doskonalenie techniki podań czy prowadzenia piłki. Końcowa część treningu to strzały na bramkę oraz gra wewnętrzna

 

Wrzesień

W miesiącu wrześniu skupiliśmy się przede wszystkim na tym aby przypomnieć sobie wszystkie podstawowe zagadnienia związane z piłką nożna. Każdy trening poświęcony był na inny aspekt piłkarskiego rzemiosła. Prowadzenia piłki, zwody, podania, strzały czy też przyjęcia. Zwieńczeniem treningu zawsze była gra wewnętrzna, w której to zawodnicy mieli okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności w grze.

Maj

21-30.05 Ostatnie jednostki treningowe w maju przebiegły pod naciskiem na koordynację w parach, sprawność również w parach. Tradycyjnie rozwijamy  szybkość, zwninność w takich ćwiczeniach jak: wyścigi w parach z różnych pozycji wyjściowych, berek wybawiany, wyścigi rzędów, zabawa "trzeciak zwykły". Było też kilka ćwiczeń skocznościowych. W części głównej wciąż uczymy się zwodu pojedynczego, zwodu pod siebie z minięciem przeszkody czy też obrońcy. 

14-16.05 Powoli nasi piłkarze na treningach wykonują coraz to trudniejsze ćwiczenia oczywiście dostosowane do ich możliwości. Min. prowadzenie piłki na ograniczonym polu z ograniczoną ilością kontaktów, sprawność indywidualna z piłkami, wyścigi rzędów z prowadzeniem piłiki, strzał na bramkę z wyznaczonej strefy. Wszystko to wykorzystujemy w grach, które trwają już dłużej i efektywniejsze.

07-11.05 Do naszej drużyny dołączył Marcin Paul. Niestety mamy też odejścia: Kuba Bartczak (zmiana miejsca zamieszkania), Krzysztof Nowakowski (sprawy osobiste), Witold Łuczak (czekamy aż będzie starszy). W sobotę chłopcy brali udział w meczach przyjaźni z rówieśnikami z Diamentu Zduńska Wola. W pierwszym spotkaniu po dość dobrym początku przegraliśmy 13-2 (bramki dla naszej drużyny strzelili Dawid Dorcz oraz Adrian Zarębski). Drugie sportkanie było już bardziej wyrównane ale znów zakończyło się porażką 8-3 ( gole Kamil Gruchot, Dawid Dorcz i Alan Adamski). Koledzy z Zduńskiej Woli zaprezentowali nam dobrą lekcję piłki nożnej. Zadzimski Diament trenuję dopiero 3 miesiące więc na efekty musimy troszkę poczekać, pracujemy dalej chłopcy :).

30.04-02.05 Odbył się tylko jeden trening z powodu kolejnej przerwy świątecznej. Turniej o którym pisaliśmy nie doszedł do skutku przez złe warunki atmosferyczne. Został przeniesiony na 11.05.  

Kwiecień

23-25.04 Głównym celem treningowym w tym tygodniu była nauka podań wraz z doskonaleniem (dowolne podania w parach, podania zakończone strzałem na bramkę,  podania między przeszkodami) . W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach koordynacyjnych typu " Numery", "Piłki w wyspie"; szybkościowych różnego  rodzaju berki oraz zwinnościowych "Lokomotywa". Nie zabrakło też ćwiczeń sprawnościowych (skręty tułowia, krążenia, skłony). Zbliżający się turniej Diamentu spowodował że bardzo dużo graliśmy próbując zgrywać naszych chłopców. Wszystkich rodziców i kibiców z Zadzimia zapraszamy na ten turniej, który odbędzie się w Zduńskiej Woli 28.04 o godzinie 9.00.

16-18.04 I znów tydzień treningów za nami. Kontynuujemy dalej powadzenie piłki w różnych formach (na większym polu, na ograniczonym, z przeszkodami). Rozwijamy szybkość w zabawach berkowych z piłką i bez piłki. Jak zawsze w każdym tygodniu poprawimy koordynację ruchową z wykorzystaniem drabinki koordynacyjnej oraz ogólną sprawność chłopców. W czwartkowym treningu zawodnicy oddając strzały na bramkę mieli możliwość za każdą zdobytą bramkę otrzymać nagrodę od Trenerów w postaci słodyczy. Starali się wszyscy ale udało się zdobyć bramki tylko Mateuszowi Jaszczakowi i Dawidowi Dorcz. Brawo. W tym miesiącu chłopcy będą brać udział w turnieju w Zduńskiej Woli, szczególy podamy wkrótce. 

09-11.04 Prowadzenie piłki zakończone strzałem były dominującą formą na zajęciach ( strzał po slalomie, strzał po podaniach, minięcie ze strzałem). Jak zawsze urozmaicone treningi zabawami koordynacyjnymi, szybkościowymi i zwinnościowo-zwrotnościowymi.  Braki koordynacyjne powodują że  na treningach wykonywane są ćwiczenia koordynacyjne z wykorzystaniem "drabinek".  Każdy trening zakończony grą. Warto dodać że zawodnicy grają już z zasadami jakie obowiązują na meczach piłki nożnej.

02.04 Po Świętach wróciliśmy do treningów, niestety niektórym piłkarzom święta się przedłużył, o czym świadczyła niska frekwencja. Dziś trening zaczął się ćwiczeniem koordynacyjno-technicznym. Później była sprawność ogólna w parach, szybkość w wyścigach rzędów, strzał po zwodzie pojedynczym i gry 3x3 z udziałem trenerów. Każdy z zawodników podczas tych gier strzelił po kilka bramek i chłopcy z zadowoleniem kończyli trening. Jutrzejszy trening odwołany (egzamin Szkoły Podstawowej). Następny trening 04.04 godzina 14.40.

Marzec

26-28.03 Mijający tydzień znów się nam skomplikował. We wtorek nie mogliśmy skorzystać z sali i trening został odwołany w ostaniej chwili. Niestety zima wciąż nie pozwala na korzystanie z boiska. Treningi w dalszych dniach miały dłuższy wymiar czasowy. W środę zaczęliśmy od zabawy "Zbijak", następnie dzieci wykonywały ćwiczenia sprawnościowe przy drabinkach gimnastycznych. Kolejną częścią treningu była zabawa szybkościowa " Złap kijek". Po niej doskonalenie techniki podań w parach, ćwiczenia na drabince koordynacyjnej i aż 35 minut gra. W czwartek zaczęliśmy od zabawy zwrotnościowo-zwinnościowej "Jastrząb, kury, kurczęta". Następnie rozwijaliśmy szybkość między przeszkodami. Po chwili odpoczynku piłkarze bawili się w "Kowoboje i Indianie". Na końcu w parach oddali po kilkanaści strzałów na bramkę i przeszliśmy do gry 4x4. Warto wyróżnić po tym tygodniu Jana Świątek- Szokalskiego, który  był nie do zatrzymania podczas gier strzelając wiele bramek. Kolejny trening po Świętach we wtorek o godzinie 9.00. Wszystkim zawodnikom, rodzicom i sympatykom życzymy ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH :).

19-21.03 W tym tygodniu mikrocykl treningowy składał się z tylko z dwóch treningów. Z powodu problemów z salą trening wtrokowy nie odbył się. Pozostałe treningi przebiegły zgodnie z planem, choć wciąż trwająca zima wpływa niekorzystnie na  zdrowie naszych chłopców. Na zajęciach dominował akcent zwinności i zwrotności (wyścigi rzędów), technika prowadzenia piłki w slalomie po linii prostej i łamanej oraz koordynacja na "drabinkach". Poza tym dzieci brały udział w zabawach " Do schronu", "Zrób bałagan". Niska frekwencja spowodowała że gry były bardzo intensywne. Zawodnicy zmęczeni schodzili z treningu. Panowie tak trzymać :)!

13-14.03 Mamy za sobą kolejne treningi, w których było kilka ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba obecność kolejnych bardzo młodych chłopców, którzy na stałe dołączyli do nas. Są to bracia, Łuczak Maciej (rocznik 2005) i Łuczak Witold (2008). Kwestią czasu pozostaję kiedy powstanie młodsza grupa :). Treningi poświęcone były przede wszystkim  kontynuacji zwodu pojedyńczego. Tradycyjnie dzieci uczestniczył w zabawach koordynacyjnych " Arktyczni czarodzieje" oraz "Sprytne małpki". Miał miejsce także akcent szybkościowy z wykorzystniem drabinek koordynacyjnych. Każdy trening zakończony 20 minutową grą. W przyszłym tygodniu trenujemy wtorek godzina 12.00, środa 14.40, czwartek. 14.40.

 12.03 Na dzisiejszym treningu gościliśmy kolejnych nowych zawodników. Są to zdecydowanie młodsze dzieci od gurupy wiodącej. Tzw. "rodzynki" stają się co raz liczniejsi i kto wie czy wkrótce nie powstanie nowa grupa w Zadzimiu. Na pewno trenować już z nami będzie Adam Kwapiszewski, który ma siedem lat. Po dość długiej nauce w miesiącach poprzednich prowadzenia piłki, podań, strzałów przyszedł czas na kolejny element techniki - zwód pojedyńczy. Wywołało to duży entuzjazm :).  Dzieci na początku zajęć bawiły się w "berka rannego". Następnie w bardzo prostej formie przeskakiwali z jednej nogi na drugą nad "kapeluszami". Później dokładali do tego ćwiczenia z balansem ciała. Po wstępnych ćwiczeniach do nauki tego zwodu dzieci brały udział w zabawie koordynacyjnej "Złap piłkę". Na końcu był strzał na bramkę w parach i to na co czekają wszyscy ( wraz z rodzicami) GRA. Maluchy zostały wybrane między sobą, podobnie  starsi chłopcy. Bardzo emocjonujące spotkanie miało miejsce wśród chłopców nastoletnich. Mecz zakończył się zwycięstwem 5 - 4 dla "pomarańczowych" gdzie aż 4 bramki strzelił Mateusz Jaszczak, gratulujemy :). Cieszą postępy robione przez drużynę, oby tak dalej :).