logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780

Zasady Diamentowe:

1. Na trening przychodzę 10 min. przed jego rozpoczęciem.

2. Wchodząc na trening pamiętam o przywitaniu się z zawodnikami i trenerami.

3. Na trening przynoszę wodę niegazowaną lub mineralną (zakaz przynoszenia słodkich, gazowanych napojów).

4. Dbam o sprzęt na treningu (nie siadam na piłkach, nie rzucam pachołkami, tyczkami, grzybkami).

5. Na zbiórce zawsze słucham trenera, staram się nie przerywać gdy trener mówi (chcąc coś powiedzieć podnoszę rękę).

6. Nie przeszkadzam kolegom podczas ćwiczeń, nie dokuczam.

7. Każde ćwiczenie staram się wykonaĆ jak najlepiej potrafię (100% możliwości)

8. Nie przejmuję się gdy coś mi nie wychodzi.

9. Na każdym treningu staram się być coraz lepszym (wykonać więcej powtórzeń, wykonać ćwiczenie szybciej lub dokładniej).

10. UŚMIECH NA TWARZY :) (CIESZE SIĘ GDY COŚ MI SIĘ UDA)

 

Treningi:  (TRENER BARTEK KRYMARYS 607207709)

Wtorek 18.00 PMOS, Czwartek. 18.00 PMOS,  Piątek 18.00 PMOS

 

 

PAŹDZIERNIK:

14.10.-

 

CZERWIEC:

02.06- Pierwszy, czerwcowy trening ze względu na pogodę odbył się na sali gimnastycznej w 1LO.  Zajęcia rozpoczęliśmy od ćwiczenia w 3 grupach, które polegało na pokonaniu slalomu lub drabinki koordynacyjnej, po czym następowała wymiana piłki z kolegą ustawionym za przeszkodą. Doskonaliśmy w ten sposób przyjęcie i podanie wewnętrzną częścią stopy, Wplatywanie tego elementu w różne ćwiczenia (także w rozgrzewkę) przynosi efekty. Widać postęp u grupy w opanowaniu tego elementu.

 

Głównym ćwiczeniem tej jednostki treningowej były przyjęcia kierunkowe. Zawodnicy ćwiczyli ze współćwiczącym wymieniając się piłką wewnętrzną częścią stopy. Zawodnik bez piłki ustawiał się przed statyczną przeszkodą symulująca przeciwnika, po czym wewnętrzną częścią stopy zabierał piłkę kierunkowo w stronę bramki. Trener egzekwuje powoli wykonanie ruchu "po piłkę" oraz niską pozycję, która ułatwia przyjęcie w kierunku.

 

Miło nam ogłosić, że w tym miesiącu do grupy Małych Piłkarzy SPN Diament dołączył Kacper Chudy. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

MAJ:

19.05- Zawodnicy znajduja się w mikrocyklu treningowym poświęconym przyjęciom kierunkowym wewnętrzą częścią stopy. W międzyczasie cały czas doskonalimy podstawowy element, którym jest przyjęciu i podanie wewnętrzną częścią stopy.  

 

W głownej części treningu zawodnicy prowadzili piłkę boczną stroną boiska podając ją do współćwiczącego. Po podaniu następowało przyjęcie piłki kierunkowo w sronę bramki. Zawodnicy zabierali piłkę wewnętrzną częścią stopy przed statycznym przeciwnikiem, ktorym był "wbijany przeciwnik". Zadanie to ciągle sprawia wiele problemów zawodnikom. Dzieje się tak ze względu na skomplikowanie ruchu oraz połączeniu paru elementów: niska pozycja, wyjście po piłkę, odpowiednie ustawienie stóp, dynamiczny zwrot z piłką w kierunku bramki. Element ten będzie stale doskonalony i konsekwentnie będziemy eliminować błędy.

 

7.05.- Trening rozpoczął się rywalizacją w berka "kto więcej". Każda osoba miała za zadanie znałapać jak najwięcej osób w czasie 20s. Najlepiej spisali się Kacper Romanowski oraz Filip Staszewski łapiąć po 6 osób. Gratulacje.

W dalszej części ćwiczenia doskonalące panowanie i prowadzenie piłki. Zawodnicy prowadzili zadaniowo piłkę na ograniczonym polu. Wykonywali ćwiczenia obunóż doskonaląc dualizm oraz koordynacje ukierunkowaną. 

 

Kolejnym ćwiczeniem było doskonale wcześniej poznane element jakim były podania i przyjęcia wew. cz.stopy. Zawodnicy również wykonywali podania w parach przez ustawione wcześniej bramki. Tym razem po podaniu musieli obiec kapelusz znajduący się za nimi. Zmusza to do ruchu "do piłki" oraz oderwania wzroku od piłki i ponownego skupieniu się na przyjęciu. 

 

5.05. - Kontynuujemy mikrocykl poświęcony podaniom i przyjęciom wewnętrzną częścią stopy. Trening rozpoczął sie od wykonania w parach podań i przyjęć między bramkami ustawionymi z pachołków. Każda para miała za zadanie wykonania odpowiedniej ilości podań przy korekcie trenerów. Korygowanie polegało głównie na zwróceniu uwagi na poprawną postawę, ugiętych nogach, pochyleniu ciała i ruch noga uderzającej i przyjmującej. 

 

W dalszej części doskonali nabyta umiejetność prowadząc piłkę po slalomie i "celując" w pachołek ustawiony w oddali wewnętrzną częścią stopy. Kolejnym ćwiczeniem doskonalącym było prowadzenie piłki w parach i wykonywania okreslonej liczby podań między bramkami. 

Miło powitac nam nowego zawodnika SPN Diament, którym jest Wiktor Maniewski! Życzymy sukcesów sportowych i radości z treningów.

KWIECIEŃ:

28.04- Trening rozpoczęliśym grą w "piłkę ręczną". Zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły. Kazdy zespół miał za zadanie wykonania minimum dwóch podań na swojej połowie po czym mógł przystąpić do ataku na bramkę. W dalszej częsci gra rozgrywała się na dwie piłki. Ćwiczenie to miało za zadanie pokazania sensu gry zespołowej, wykonywania podań w odpowiednim momencie  i przeprowadzania samodzielnych, zdecydowanych akcji. Odpowiednie wybory były sprawą kluczową w tym zadaniu. Dodatkowo obecność swóch piłek zmuszała do większej koncentracji i wymuszała dwuzadaniowość.

 

Następnie przeszliśmy do nauki przyjęcia i podania wewnętrzną częścią stopy. Jest to podstawowy element w procesie nauki gry w piłkę nożną. Zawodnicy wykonywali ćwiczenia od najprostszych z piłka w miejscu, po podania w parach między pachołkami. Na początku skupiliśmy sie na prawidłowej postawie podczas przyjęcia i podania. W dalszej części korygowaliśmy ustawienie stóp. 

 

26.04 - zabawa "zmiana kwadratów" kształtowała koordynację oraz w późniejszym etapie również doskonaliła element prowadzenia piłki. Po niej Ćwiczenia oswajające z piłkami, podczas ktorych nasi Mali Piłkarze wykonywali wiele ćwiczń podczas prowadzeni piłki przede wszystkm. Następnie wyścig dwójek na krótkich odcinkach połączony z elementem zwrotu z piłką. Małe gry 2:2 oraz 3:3 na koniec :)

 

9.04- Zabawą "muchy i pająk" rozpoczęliśmy nasz trening. Muchy poruszały się po całej sali w różnych formach: skacząc, na czworaka, jednonóz itp. Na hasło "pająk idzie" muchy zastygały w miejscu. Pająk wychodził na "łowy". Osoba, która nie utrzymała pozycji w miejscu została schwytana przez pająka. Trener wymuszał w zawodnikach przyjmowanie pozycji "nisko na nogach" co dodatkowo kształtowało i wzmacniało dolne partie ciała. 

 

W dalszej części krótka wstawka ćw. wzmacniających, składająca się z ćwiczeń statycznych polegających na utrzymaniu w klęku podpartym wyprostowanej ręki i nogi w czasie 10s. Następnie wykonaniu 10 powtań z siadu skrzyznego bez pomocy rąk. Ćwiczenia te kształtowały sprawność ogólną. 

 

Następnie małe gry 2x2, gdzie trenerzy zwracali uwagę na konieczność wygrania pojedynku 1 na 1, a następnie zakończenia akcji uderzeniem na bramkę. Na tym etapie nauczania skupiamy się na zdecydowanych pojedynkach 1 na 1, gdzie zawodnik nabiera pewności w podejmowaniu decyzji. Są one niezbędne do prawidłowego i skutecznego działania na boisku podczas gry. Zawodnicy w ten sposób nabierają pewności i wiary we własne możliwości.

 

7.04- Pierwszy, wiosenny trening na dworze rozpoczeliśmy zabawą ożywiającą "berek celownik". Osoba goniąca miała za zadanie trafić gąbką inną osobę. Trafiony automatycznie stawał się berkiem. Trenerzy w tej zabawie zwracali uwagę na uniki (zwody) przed rzucającym tak, aby zmylić go i zmusić do błędu. Nawet w takiej zabawie zawodnicy ucza się zachowan, które będą wykorzystywane w normalnej grze. 

 

W dalszej części zawodnicy musieli przeprowadzać piłkę pokonując wcześniej ustalona trasę. Składała sie ona z wielu tyczek rozstawionych w różnych odlegościach i kończyła się dwoma kołami hulahop pomiędzy którymi zawodnik musiał "wbić się" z piłka i przyśpieszyć na bramkę kończąc uderzeniem. Ćwiczenie to łączyło naukę spokojnego, dokładnego panowania nad piłką oraz dynamicznego ataku na bramkę pod koniec ćwiczenia.