logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780

29.08 - ostatni wakacyjny trening poprowadzony razem z drużyną Orłów, rozpoczęła gra 3x3 na cztery bramki, której główne zadanie polegało na wymianie piłki przez każdego zawodnika i dopiero po jego wykonaniu mógł paść gol. Po tej części element koordynacji na drabince oraz prowadzenia zadaniowego po slalomie po skosie, w którym oprócz doskonalenia technika kształtowaliśmy orientację przestrzenną. Mocno popracowaliśmy w tym ćwiczeniu i na dużą pochwałę zasługuje "Igła", który jako jedyny wpadł na pomysł prowadzenia piłki i wykoananiu zadania w w/w ćwiczeniu. Następnie gra, gdzie gol padł poprzez zatrzyamnie piłki na końcowej lini boiska.Trening intensywny i męczący mimo małej ilości ćwiczeń i duże brawa dla chłopców, bo spisali się naprawdę dobrze.

 

17.05 - trening podczas którego doskonaliliśmy zmianę kierunku biegu różnymi sposobami oraz element wyjścia na pozycję po podaniu tzw. "klepkę". Nad tym skupimy się równieżw natępnym tygodniu. Chłopcy trening przepracowali na dobrym poziomie i w małych grach można było zobaczyć kilka niezłych akcji. Dobra praca da efekty :)

 

15.05 - po drugim sparingu wyciągnięte wnioski i wiemy nad czym musimy popracować, 4 jednostki treningowe przed nami i kolejny sparing tym razem z WKS Wieluń oraz Wartą Osjaków w Wieluniu 23 maja (piątek), dokładne informacje na kolejnym treningu. Dziś chłopcy rozpoczęli od rytmizacji połączonej z przyjęciem kierunkowym oraz podaniem wewmętrzna częścią stopy. Po niej wyścigi rzędów doskonalące prowadzenie ze zminą kierunku biegu. Druga część rytmizacji bardziej rozbudowana w której zwracaliśmuy uwagę na wyjście na pozycję po podaniu. Na koniec gra 6:6 

 

26.04 - mikrocykl w którym oraz  największą część zajęła nauka podań wewnętrzną częścią stopy za nami. Pierwsze ćwiczenie to gra taktyczna 4:1 oraz 4:2. Po niej ćwiczenia podań połączone z przyjęciem kierunkowym. Natępnie kolejna częć ćwiczeń doskonaląca podanie oraz wyjście na pozycję już z aktywnym przeszkadzającym obrońcą. Gra szkoleniowa 6:6 ukazała, że jeszcze musimy dużo popracować nad pewnym sprawami taktycznymi. Już we wtroek sprawdzimy się w grze z drużyną Warty Sieradz, zbióka o godzinie 16:15 na PMOSie. 

17.04 - jednostka na której jako priorytetem był element wyjścia na pozycję. Zabawa "berek z piłką" doskonaliła ten element, później część pracy w parach ze statycznym przeciwnikiem najpierw rękoma, w drugiej części nogami. II część berka z modyfikacją, zmuszającą do jeszcze większej pracy. Małe gry 3x3 podczas, których zwracaliśmy uwagę na ćwiczony element, który był widoczny, ale przed nami wciąż jeszcze dużo pracy :) Widzimy się w następnym tygodniu. WESOŁYCH ŚWIĄT !

 

10.04 - kolejne zajęcia jeszcze jednak na sali, a powodem wciąż niewyraźna pogoda.,ale mimo to trening w 100% obecności :) Rozpoczęliśmy zabawą "Mistrz pamięci" gdzie zawodnicy musieli zapamiętać kolejnośc wypowiadanych nazw sprzętów aby ułożyć je w odpowiedniej kolejności w wyznaczonych miejscach. Indywidualnie bardzo dobrze radził sobie Bartek Staniewski, zaś drużynowo Olek Urban oraz Alek Andrzejewski. Kolejne ćwiczenie to kompleksowe prowadznie piłki slalomem po łamanej oraz po prostej w formie ścisłej, ale część ćwiczyła piłkami ręcznym, druga zaś piłkami nożnymi. Następnie małe gry 4x4 z bramkarzami, zarówno piłką nożna oraz ręczną. Miejmy nadzieję, że sobotnie zajęcia pogoda pozwoli przeprowadzić na powietrzu :)

 

03.04 trening obejmował w większej częsci element pokazania się na pozycję, nad którym musimy mocno popracować - zabawa "Zdobądź gola" fajnie ukazała ile musimy jeszcze popracować nad tym elementem gry. Ale nie brakowało również naprawde niezłych akcji. Druga zabawa "piłka do kapitana" troszke w innej formie ale również poruszyła temat główny mikrocyklu. Na koniec małe gry, z elementami szkoleniowym. Następny trening bez zmian, a od natęonego tygodnia zaczynamy zajęcia na powietrzu :) 

 

01.04 - nowy mikorcykl, podczas którego będziemy pracować nad wyjściem na pozycję. Gra uzupełniająca w piłkę ręczną rozpoczęła trening oby grup, podczas której padło wiele bramek, ale najważniejsze jest to, że przybliżyliśmy sobie główny cel treningu, druga część grupy kształtowała koordynację i sprawność ogólną na małej sali, Po tej częśći przeszliśmy do gry 3/3, i 4/4, gdzie również tematem przewodnim było dobre ustawienie na boisku.  Kolejne treningi również obfitowały w ten element gry.

 

15.03 - grupa A rozpoczęła trening od gry 1obrońca i trzech napastników na utzrymanie - ciekawie wyglądałata część gry, ponieważ dużo fajnych pojedynków kończyło się w większości na korzyść napastników. Grupa B w tej częsści "berek z piłkami" gdzie berek miał za zadanie przechwycić piłkę od kolegi i wtedy zmieniali sie rolami. Następnie grupa A doskonaliła element zdobywania bramek i inteligentnego poruszania się po boisku zarówno w obronie (ochrona bramek) jak i w ataku (przejście przezbramkę) kilka wskazówek trenerów pozwoliło wykonać to zadanie jeszcze efektywniej. Grupa B miała za zadanie przejść przez bramki wyznaczoną ilość razy (sygnał dźwiękowy i wzrokowy). Po tej części chłopcy muieli pokonać slalomem ustawionebramki w ustalony przez siebie sposób. Na końcu małe gry 3x3 które obfitowały w wiele goli i ciekawych akcji. Oto drużyny i strzelcy:

Gr A

Hubcio Matusiak (1gol), Michał Oleszczyk, Bartek Osiński (1gol)

Bartek Staniewski (1gol), Kuba Szewczyk (1gol), Kacper Yeghiazaryan

Antek Andrzejewski (4gole), Alek Andrzejewski (1gol), Mateusz Banaś (2gole)

Dawid Dziewulak (1 gol), Olaf Białowąs (2gole), Wiktor Kruszwic (2gole)

 

Gr B

Kacper Muszyński (2gole), Staś Wolski (1gol), Antek Matuszewski

Patryk Kłodnicki, Tymek Maciejewski (1gol), Adaś Knul

Bartek Romanowski (2gole), Staś Zalewski, Bartek Pilc (2gole), Bartek Rzeźniczak

Jędrek Strzelczyk (3gole), KAcper Romanowski, Kacper Ciesielski (1gol), Mikołaj Kabalski

Uwaga 28.03 (piątek) organizowany jest wyjazd do Warszawy na zwiedzanie Pucharu Świata oraz Stadionu Narodowego drogą piłkarzy. Więcej informacji u trenerów

 

11.03 - niezły trening za drużyną rocznika 2006/2007. Zaczęliśmy zabawą "wybijanka" gdzie prowadząc piłkę uniknąć trzeba było wybicia piłki przez berka. Element technika prowadzenia piłki połączonego z kształtowaniem szybkości to kolejna część treningu. Małe gry 3x3 oraz 4x4, podczas których na małej sali małymi grupkami trener doskonalił element czucia piłki metod,ą coerver coaching. Ta część treningu na stałe wprowadzona została w trening rocznika. 

08.03 - w dobrych humorach rozpoczęliśmy sobotni trening zabawą "berek ogonek" w której dwójkaberków w czasie 30'' musiała wyrwać jak najwięcej ogonków kolegom. W grupie A dominowała para Bartek Osiński, Hubert Rachucki, zaś w grupie B Staś Wolski i Kacper Romanowski. Po niej grupa A doskonaliła poznany zwód zabrania wew. częścią stopy i oddawała strzał na bramkę, a grupa B prowadziła piłkę slalomem kończąc strzałem. Następnie małe gry 2x2 oraz 4x4. 

 

04.03 - kolejny mikrocykl w którym skupimy się w dużej mierze na strzałach i grach zaczęlismy od zabawy w "berka animatora" po tej częsci grupa B zadaniowo prowadziłą piłkę lalomem zakończone strzałem w materac, zaś grupa A doskonaliła zwód "zabrania się pod siebie" wewnętrzną częścią stopy. Po nim czas na małe gry, zaś nie grający na małej sali kształtowali szybkośc oraz racjonalne myślenie podczas wysiłku w zabawie "Skradzione diamenty"

 

25.02 - do naszej grupy dołączyło dwóch chłopców Mikołaj Kabalski oraz Szymon Poprawka - witamy! Dzisiejszy trening przy niezłej frekwencji gr B 17 osób,  gr A 24 osoby rozpoczeliśmy od zabawy "berek lawina" po niej zabawa "torpedowanie" gdzie kształtowaliśmy zwinność naszych piłkarzy oraz element techniczny podań/uderzeń piłki wewnętrznączęścią stopy. Po niej na dużej sali część grupy prowadziła małe gry 3x3, zaś druga część kształtowała koordynację oraz podania (grupa B), zaś grupa A doskonaliła element panowania nad piłka - wszystko prowadzone przy muzyce :) dzięki której pracowało sie sympatyczniej.

18-22.02 -  mikrocykl, w którym skupiliśmy się nad pracą prowadzenia piłki oraz zwodu "zabrania się pod siebie" (grupa A) natomiast w grupie B duży nacisk kładliśmy na prowadzenie piłki slalomem. Wtorkowy trening to prowadznie po kwadracie, czwartkowy-  wyścig z elementem zabrania piłki wew. częsią stopy. Sobota to zwody na pachołkach po lini prostej. Ponadto kształtowaliśmy koordynację oraz szybkość w zabawach "Berek -gwiazda", "berek kibielek", Berek ochronka. Ponadto w sobotnim trenigu na małej sali to kształtowanie sprawności ogólnej przy muzyce oraz doskonaliliśmy kontrole nad piłka metodą coerver coaching.

 

27.01-01.02 mikrocykl poświęcony prowadzeniu piłki obiema nogami oraz szybkimi zwrotami. Zwracaliśmy uwagę na prowadzenie piłki blisko nogi oraz na skłądową koordynacji tj. orientacja przestrzenna. Ponadto na każdym  treningu doskonaliliśmy element żonglowania piłki ziemia-noga. Sobotni trening pełen emocji wyścigów gdzie w grupie A wygrała drużyna czerwonych (Filip Matysiak, Olek Urban, Hubert Rachucki, Dawid Dziewulak) natomiast w grupie B drużyny niebieskich (Jędrek Strzelczyk, Adam Snowarski, Amelia Rembisz) oraz czerwonych (Bartek Pilc, Romanowski Bartek i Kacper, Ciesielski Kacper) zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Małe gry i i ch strzelcy:

Gr A 

Dawid Dziewulak (1gol), Wiktor Kopiczyński, Ksawi Rosiak

Adi Janiak (2 gole), Mateusz Banaś (1 gol), Hubert Rachucki'

Wiktor Kruszwic (3 gole), Hubert Matusiak (1 gol), Bartek Osiński

Olek Urban, Michał Oleszczyk, Bartek Staniewski (2gole)

 

Gr B

Jędrek Strzelczyk (6goli), Tymek Maciejewski (1gol), Adam Knul, Bartek Pilc

Amelia Rembisz, Olaf Białowąs (5goli), Kacper Ciesielski, Adam

Adam Snowarski, Bartek Romanowski (3gole), Kuba Kaczmarek

Patryk Kłodnicki (2gole), Kacper Romanowski (2gole), Zbyszek Czarnecki

 

 

18.01 dziś ostatni trening przed tygodniową przerwą ferii, na którym stoczyliśmy niezwykle ciekawe mecze pomiędzy wszystkimi drużynami, oto reprezentanci drużyn oraz strzelcy bramek, któych padło naprawdę sporo, w grupie B - 35 goli, w grupie A - 33 gole.

Staś Zalewski (1 gol), Jędrek Strzelczyk (6goli), PAtryk Kłodnicki (4 gole)

Igor Chruściel (3 gole), Staś Wolski (1 gol), Bartek Romanowski (7 goli)

Bartek Pilc (2 gole), KAcper Romanowski (5 goli), Tymek Maciejewski (4 gole)

Marcel Ciesielski, Adrian Janiak (2 gole), Kuba Kaczmarek

Olek Urban (1 gol), Olaf Białowąs (2 gole), Wiktor Kruszwic (3 gole)

Ksawi Rosiak (2 gole) , Bartek Osiński (3 gole), Michał Oleszczyk (1 gol)

Mateusz Banaś (7 goli), Hubert Rachucki (4 gole), Kacper Mielczarek (2 gole)

Michał Kazek (2 gole), Bartek Staniewski (3 gole),Dawid Dziewulski (3 gole)

 

GRUDZIEŃ

17.12 - tydzień z akcentem na podania zaczęliśmy zabawą "Obława w lesie" dwóch strażników chroniło przejścia przed resztą, wśród strażników grupy A najlepsi okazali się: Zuzia Sadowska i Mati Banaś, zaś w grupie B Kuba Ignaczak oraz Antek Górka. Druga zabawa "wyścig numerów" przyniosła wiele emocji, w przerwie zabawy ćwiczenia siły funkcjonalnej po których przeszliśmy do drugiej części wyścigu. W kolejnym ćwiczeniu doskonalilimy prowadzenie piłki slalomem wraz z dokładnym podaniem po ziemi oraz przyjęciem kierunkowym wraz ze strzałem na bramkę. Małe gry na koniec, okrzyk i pożegnanie.  

 

12.12 - czwartkowy trening rozpoczęła zabawa "Czarodziej", w której trzech czaodzieji łapało, złapany musiał przyjąć śmieszną pozycję i utrzymać ją, aż do momentu wybawienia czyli utworzenia przez dwie osoby magicznego kręgu. Po części wstępnej część grupy pozostała nagrach 2x2 z jednym neutralnym, zaś  pozostała część kształtowała koordynację ,sprawność ogólną oraz zwinność w zabawach. W treningu uczestniczyli: Andrzejewski Alek i Antek, Banaś Mati, Olaf Białowąs, Dziewulak Dawid, Ignaczak Kuba, Kruszwic Wiktor, Kulesza Jasiu, Matusiak Hubert, Mielczarek KAcper, Oleszczyk Michał, Osiński Bartek, Rachucki Hubert, Rosiak Ksawery, Sadowska Zuzia, Staniewski Bartek, Urban Olek, Yeghiazaryan Kacper, Zalewski Stasiek, Ciesielski KAcper, Górka Antek, Kazek Michał, Kłodnicki PAtryk, Knul Adaś, Maciejewski Tymek i Wiktoria, Michalak Michał, Pilc Bartek, Romanowski Kacper i Bartek, Rychlewski Kacper, Rzeźniczak Bartek, Snowarski Adaś, Staszewski Filip, Strzelczyk Jędrek, Wielontek Jasiu, Wolski Staś oraz nowi koledzy Adrian i Adaś. 

 

 

LISTOPAD

30.11 - listopad kończymy treningiem podczas które nacisk nałóżyliśmy na gry 1:!. Pierwsza zabawa "Chroń swój kokos" doskonaliła w/w element gry. Następnie technika prowadzenia piłki połączona z "zabraniem" się podeszwą buta i strzał. Gry 1:1  były emocjonujące i dość męczące, ale mimo to ochoty do kolejnych gier  nie brakowało. Rozegralimy po dwa mecze w składach:

Grupa A

Olek Urban (2gole), Olaf Białowąs (1 gol), Mati Banaś (1 gol), Michał Oleszczyk

Bartek Staniszewski, Hubert Matusiak (1 gol), Stsiek Zalewski, Kuba Szewczyk

Wiktor Kruszwic (3gole), Hubert Rachucki (1 gol), Ksawi Rosiak (1 gol), Bartek Osiński (1 gol)

 

Grupa B:

Bartek Rzeźniczak, Antek Górka, Jędrek Strzelczyk (1 gol), Bartek Romanowski (1gol)

Kacper Romanowski, Patryk Kłodnicki,  Bartek Pilc, Adam Snowarski

Amelia Rembisz, Adam Knul, Michał Kazek, Kacper Ciesielski, Tymek Maciejewski

Staś Wolski, Zbyszek Czarnecki, Michał Michalik, Antek Matuszewski (1gol), Marcel Rychlewski

 

28.11 - trening rocznika 2006/2007 zaczął się od zabawy "Strażnicy", w której zadaniem było schwytanie jak największej ilości uciekinierów. Po części wstępnej jedna część grupy na dużej sali toczyła zacięte mecze druga zaś część wykonywała ćwiczenia koordynacyjne na drabince koordynacyjnej oraz kształtowała szybkość reakcji. Widać było duże skupenie wśród grupy, które pozwalało na właściwą i szybką reakcję, tak więc ćwiczenie wykonywaliśmy niezwykle przykładnie - to cieszy. Na koniec życzenia składaliśmy Michałowi Oleszczykowi, który skończył 8 lat - dużo zdrowia Michał. Trening sobotni bez zmian. Ponadto 4 grudnia zapraszamy na mikołajki diamentowe na godz 17,00 do sali w Gajewnikach!!

 

09.11 - witamy nowego kolege Kacpra Ciesielskiego, ponadto serdeczne życzenia dla Bartka Pilca, który skończył dziś 6 lat, a także dla Zbyszka Czarneckiego, który skończył 7lat - najlepszego!! Sobotni trening zakończył tydzień, w którym doskonaliliśmy prowadzenie piłki. Dziś zajęcia techniczne połączone z koordynacją (łączenie ruchów). Później pora na akcent szybkości i skoczności podczas wyścigów trójek. Małe gry 4x4 podczas któych diamenciki przeprowadzali naprawdę dobre akcje i podejmowali odpowiednie decyzje w sytuacjach boiskowych. Trenerzy pochwalili grupę za dobry trening! Drużyny wyglądały następująco:

Grupa A

Olek Urban, Kuba Czapski (1gol), Antek Andrzejewski(1 gol), Kuba Szewczyk

Hubert Matusiak (4gole), Bartek Staniewski (1gol), Zuzia Sadowska, Igor Chruściel

Michał Oleszczyk, Stasiek Zalewski (1gol), Bartek Osiński (1gol)

Wiktor Kruszwic (1gol), Alek Andrzejewski, Mati Banaś (2 gole)

 

Grupa B

Antek Górka, Michał Michalik, Olaf Białowąs (2 gole), Bartek Pilc

Zbyszek Czarnecki, Kacper Romanowski (1gol), Bartek Romanowski (1gol), Michał Kazek (6 goli)

Kacper Ciesielski, Adaś Knul, Marcel Rychlewski, Adam Snowarski (1gol)

 

PAŹDZIERNIK

31.10 - kontynuujemy naukę zwodu pojedynczego, tak więc mały nacisk kładziemy na akcent zwinności i zwrotności kształtując go w zabawie "Rybacy na jezioro". Po podziale na grupy dalszą część zajęć prowadziliśmy na małej sali, gdzie oprócz elementu techniki postawiliśmy na sprawnościowo-zwinnościowy tor przeszkód. Następnie nastąpiła zmiana grup. 

 

29.10 - ten tydzień dla grupy A obfitował będzie w ćwiczenia nauczające zwodu pojedynczego. U grupy B nacisk kładziony jest na dokonalenie prowadzenia piłki. Zabawa zwinnościowa "Ucieczka przed ognistymi kulami" rozpoczęła trening, po niej zabawa szybkościowa z elementem integracji grupy "Berek krzyżak". Natępnie część grupy wykonywała ćwiczenia na małej sali z w/w akcentami tego tygodnia, natomiast reszta na dużej sali toczyła małe gry.

 

19.10 - zajęcia grup Ai B ropoczęła zabawa "Trafiony zatopiony", po niej akcent koordynacji połączony z techniką podań prowadzony w formie stacyjnej. Duższy czas poświęcony na małe gry w których wystąpili:

Grupa A

Bartek Staniewski (5goli), Olek Urban (2 gole), Zuzia Sadowska (1 gol), Mati Banaś, Antek i Alek (1 gol) Andrzejewscy, Hubert Matusiak (1 gol), Wiktor Kruszwic (1 gol), Dawid Dziewulak (1 gol), Kuba Szewczyk (1 gol), Hubert Rachucki, Kacper Mielczarek, Bartek Osiński (1gol), Ksawi Rosiak.

Grupa B

Kacper Romanowski (2gole), Zbyszek Czarnecki, Bartek Romanowski, Seba Błaszczyński, Staś Wolski (2 gole), Marcel Rychlewski, Adaś Knul, Bartek Rzeźniczak (1 gol), Antek Górka (1 gol), Jędrek Strzelczyk (1 gol), Patryk Kłodnicki, Tymek Maciejewski (2 gole), Amelia Rembisz, Adaś Snowarski, Olaf Białowąs (1gol), Michał Kazek (2gole), Mati Skotnicki, Kacper Muszyński (1gol)

 

12.10 - "Rekin i rybki" zabawa szybkościowa z lekką modyfikacją wprawiła chłopców w dobry humor. Po niej akcent techniki prowadzenia piłki i koordynacji połączony ze strzałemna bramkę. Małe gry w których wystąpili:

 

Grupa A

Rachucki Hubert, Zuzia Sadowska, Michał Oleszczyk (2 gole), Hubert Matusiak, Staś Zalewski (1 gol)

Dawid Dziewulak (2 gole), Wiktor Kruzwic, Bartek "Osa" Osiński, Bartek Staniewski (1 gol)

Mati Banaś, Kuba Czapski, Amelka, Ksawi Rosiak (1 gol)

 

Grupa B

Bartek Pilc (2gole), Michał Kazek (2 gole), Kacper Romanowski (1 gol), Bartek Romanowski (1 gol)

Olaf Białowąs (1gol), Patryk Kłodnicki, Adaś Knul, Jędrek Strzelczyk (6 goli)

Adam Snowarski (3 gole), Antek Górka, Bartek Rzeźniczak, Seba Błaszczyński

Michał Michalik (1 gol), Mati "Skotek" Skotnicki, Tymek Maciejewski (5 goli)

 

10.10 - w mikrocyklu podnosimy umiejętności prowadzenia i dziś jedno z ćwiczeń bazowało na takim właśnie prowadzeniu do którego dodaliśmy ćwiczenia koordynacyji (rytmizacji), ale trening rozpoczęła zabawa "Rekin i rybki" która wprowadziła element organizacyjno-porządkowy. Następnie po podziale na grupy, jedni rozpoczęli małe gry, drudzy zaś w/w akcent techniki i koordynacji. Następnie zmiana grup.

 

05.10 - dziś wstawka zabawy "berek przyjaciel" w innej formie, dużo uwagi zwróciliśmy na temat pomocy w tej zabawie i od razu było widać efekty. Brawo potrafimy słuchać, to bardzo ważne! Po niej przeszliśmy do małych gier, podczas których nie brakowało dobrych akcji! Oto drużyny i strzelcy bramek:

1 drużyna: Hubert Rachucki (2gole), Wiktor Kruszwic (2 gole), Michał Oleszczyk, Dawid Dziewulak (1 gol)

2 drużyna: Olek Urban (1 gol), Ksawi Rosiak (2 gole), Mat Banaś

3 drużyna: Bartek Staniewski (2 gole), Staś Zalewki (2 gole), Hubcio Matusiak (2gole), Zuzia Sadowska

4 drużyna: Adaś Snowarski (1 gol), Bartek Romanowski (1 gol), Kacper Romanowski, Marcel Rychlewski

5 drużyna: Tymek Maciejewski (1 gol), Seba Błaszczyński (1 gol), Bartek Pilc (2 gole), Bartek Osiński ( 2 gole)

6 drużyna: Michał Kazek (2 gole), Antek Górka (1 gol), Mati Skotowski (1 gol)

7 drużyna: Olaf Białowąs (3 gole), Zbyszek Czarnecki, Adaś Knul 

 

03.10 - zajęcia poprowadzone w dwóch grupach ze względów logistycznych :) Pierwsza część to zabawa "berek przyjaciel" w czterech częściach  z różnymi pozycjami ochronnymi. Po niej jedna z grup przeszła do małych gier, gruga zaś wykonywała ćwiczenia sprawnościowe z elementami koordynacji. Po niej zabawa kształtująca szybką reakcję z różnych pozycji wyjściowych (widać było duże zaangażowanie zawodników :). Natępnie zmiana grup. Rzuty karne zakończyły trening rocznika 2006/07.

 

WRZESIEŃ

17.09 - warto wspomnieć, iż grupa powiększa się - los sprawił, że witamy trzech Michałów :)  Michała Oleszczyka, Michała Kazka, Michała Michalika oraz Igora Chruściela, Dawida Dziewulaka, Adasia Knula, Huberta Rachuckiego, Olafa Białowąs oraz koleżankę Zuzię Sadowską!! Tydzień, w którym więcej czasu będziemy spędzać na ćwiczeniach nauczających dokładnego prowadzenia piłki zaczęliśmy od zabawy "Berek odbicie lustrzane", wprowadziła uśmiech na twarzy, dzięki któremu mogliśmy przejść do kolejnych zadań: "wyścigów par" oraz "zawodów w prowadzeniu". Po tej częsci, kształtowaliśmy kooedynację na drabinkach koordynacyjnych oraz prowadzenie zadaniowe różnymi sposobami. Gry 4x4 w Końcowej części treningu i końcowy okrzyk i z małym (planowanym) niedosytem do zobaczenia w czwartek!

 

SIERPIEŃ

23.08 - piątkowy trening z nieco większą frekwencją, bowiem gościliśmy kolegów z rocznika 2005 naszego Diamentu, dlatego też dyscyplina musiała być dopilnowana do końca :) Na szczęście się udało. "Piłka do kapitana" mała wstawka gry uzupełniającej, w której zadanie główne wskazuje sama nazwa, do podań używano tylko rąk. Następnie zabawa "Dni tygodnia", w której chłopcyreagowali danym ćwiczeniem na podany dzień tygodnia, doszliśmy do środy, na kolejnych zajęcicach będziemy próbowali rozszerzyć zakres dni. Następnie zabawa "Przewróć/postaw pachołek" gdzie 4:0 wygrała drużyna pomarańczowych. Akcent podań tym razem wyegzekwowany był w ćwiczeniu z poprzedniego dnia, ale wykonywany lewą nogą. Małe gry 3x3 oraz 4x4 na koniec.

 

22.08 - Chlopcy weszli w trening od zabawy "Indianie i kowboje" po której doskonaliliśmy element poruzany w tym tygodniu, bowiem podania piłki, po wcześniejszym wykonaniu danego ćwiczenia w ograniczonym polu. Następnie zwinnościowy wyścig w kole "Dookoła ogniska", który wywołał wiele emocji :). W kolejnej części ćwiczenia podań zakończonych strzałem na bramkę (wsztstko w określonej formie). Gierka była bardzo wyczerpująca ponieważ chłopcy niezwykle emocjonowali się  podczas samej gry. Padło wiele goli okraszonych wieloma ciekawymi akcjami. Trening niezwykle udany!! Wszyscy byliśmy zadowoleni.

 

13.08 - koledzy ze starszych roczników łobuzują i wypoczywają na obozie a my też nie będziemy sobie dłużni (oczywiście jeśli chodzi o wypoczynek:)) dlatego 09.08 trening przeprowadzony był na boisku do pilki nożnej plażowej, a po nim chwile relaksu na basenach. Dzień zaliczamy do udanych. Wtorkowy trening (13.08) był też nieco inny, ponieważ po krótkich ćwiczeniach koordynacji oraz zwinności przeszliśmy do mini turnieju trójek. Skłądy drużyn i strzelcy prezentują się następująco:

1 drużyna: Adaś Knul, Hubcio Matusiak (1 gol), Kacpi Mielczarek

2 drużyna: Stasiu Zalewski (1 gol), Kuba Czapski (5 goli), Bartek Staniewski (3 gole), Gabryś Kalinowski 

3 drużyna: Igor Chruściel (6 goli), Dawid Dziewulak ( 1gol), Tymek Maciejewski

4 drużyna: Mati Skotnicki, Kuba Szewczyk (3 gole), Maćko Owczarek (8 goli).

Gra była zacięta i wygląda coraz lepiej! Po niej chwila podumowania, głośny okrzyk i widzimy się w piątek o godz 9.30

 

08.08 - dziś w nasze szeregi przyjęliśmy kolejnych chłopców, są to: Hubert Rachucki, Dawid Dziewulak, Mateusz Skotnicki, Igor Chruściel oraz Adam Knul. Witamy!! Część diamencików wyjechała dziś na obóz, ale mimo tego frekwencja nie była taka mała :) Pierwsza część "berka rannego" poprzedziła zabawę "trafiony-zatopiony" w której była mała wojna na wodę. Zadaniem chłopców było przebiegać przez pole rażenia, w którym to zostali polewani przez trenerów oraz inncyh kolegów. Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Po niej druga wstawka "berka". Zaraz po niej ćwiczenia techniki prowadzenia piłki w formie zadaniowej zakończone strzałem na bramkę. Małe gry 3x3 w których wzięli udział: Czapski Kuba, Matusiak Hubert, Mielczarek Kacper, Szewczyk Kuba, Staniewski Bartek, Yeghiazaryan Kacper, Dziewulak Dawid, Knul Adaś, Skotnicki Mati, Chruściel Igor, Maciejewski Tymek oraz Maciek z rocznika 2005. Jutro zajęcia planujemy na basenach "Relaksu" , zbiórka godz. 10.00 przed basenami, odbiór dziecic w godz 12.30-13.00

 

06.08 - ciężki trening za zawodnikami ze względu na pogodę, która nie daje odetchnąć. Ale próbujemy sobie radzić i z takimi warunkami. Weszliśmy w trening krótką rozmową o autach i ich markach bo taka była dzisiejsza tematyka. Zabawa "policjant na drodze" z akcentem szybkościowym na dobry początek, a potem "Wyścigi aut" w której każdy był daną marką auta i reagował na sygnał startu po którym ścigał się po obwodzie kwadratu. Po niej ćwiczenie koordynacyjne z podaniami piłki rękoma w pewnych odległościach zakończone rzutem na bramkę. Małe gry jako ostatni z akcentów na koniec.

 

02.08 - następny upalny dzień zaczęliśmy zabawą "Odbiecie lustrzane, gdzie chłopcy poruszając się dwójkami jeden za drugim wykonywali różnego rodzajuzwody ciałem, drugi miałza zadanie powtarzać te sameruchy kolegi. "Berek zespołowy" dał wiele emocji i minimalnie wygrała drużyna pomarańczowych 5:4. Doskonaliliśmy element prowadzenia piłki z ostatniego treningu zakończony strzałem na bramkę, a na koniec małe gry gdzie padło wiele bramek! 

 

01.08 - pierwszy trening sezonu 2013/2014 za chłopcami. Mimo upalnej pogody widzieliśmy duże zaangażowanie w trening i wiele uśmiechu na twarzach. Zaczęliśmy od akcentu sprawności ogólnej wykonywanego podczas marszobiegu. Następnie doskonaliliśmy prowadzenie piłki na ograniczonym terenie, podczas którego na sygnał trenera powtarzaliśmy elementy prowadzenia wykonywane na danym kolorze kapelusza. W przerwie ćwiczenia przeszliśmy do zabawy szybkościowej "Wiewiórkiw lesie". Po niej druga część prowadzenia piłki z większym naciskiem na czucie piłk,bowiem wykonywane na boso. Na koniec małe gry 3x3

 

CZERWIEC

13.06 - "Kapitan rządzi" to zabawa koordynacyjna, w której kapitan pokazuje kolor kapelusza który chroni przed berkiem i to od niej zaczęliśmy dzisiejszy dzień. Gra uproszczona 6x6 z przerwami na poprawę błędów obfitowała w wiele dobrych zagrań chłopców. Od samego początku wpajamy im, że nie wynik, ale gra jest najważniejsza, a ta wygląda momentami naprawdę nieźle. Na koniec kilka ćwiczeń gibkościowych oraz głośny okrzyk kończący trening. W sobotę czeka nas wyprawa do Piotrkowa Tryb. i to nasza pierwsza potyczka z innym zespołem :) Do soboty!

 

11.06 - drużynę w  trening wprowadziła dobrze znana zabawa "Berek kucany", po której część kształtująca sprawność ogólną wykonywaliśmy  w parach jak i pojedynczo. Druga część berka, gdzie złapany przyjmował pozycję przysiadu podpartego, wybawienie polegało na przejściu go w rozkroku. Następnie kolejna  część nauki zwodu pojedynczego ciałem, gdzie wprowadziliśmy element zabrania się z piłką zewnętrzną częścią stopy, po czym oddawaliśmy strzał na bramkę. Gra uproszczona na dwóch boiskach, a na koniec omówienie oraz głośny okrzyk. 

 

08.06 - zajęcia zaczęły się od zabawy kształtującej koordynację i technikę. Chłopcy prowadzili piłkę prawą i lewą nogą w lesie z pachołków i kapeluszy tak by żadne drzewo nie zostało dotknięte. Drugą częścią zabawy była zbiórka przy danym kolorze czapeczki pokazanej przez trenera po wcześniejszym zostawieniu piłki na danej linii. Tor przeszkód kształtujący zarówno zwinność jak i sprawność ogólną zawodników nie stworzył zbyt dużych problemów chłopcom i był pokonywany na dobrym poziomie. Przed grą nawiązanie do poprzedniego treningu, czyli zwód ciałem między pachołkami, ale wykonywane na lewą nogę, Na koniec dobre małe gry 3:3 na trzech boiskach z trenerem, który byłz drużyna która posiadał piłkę. 

 

06.06 - dziś dołączył do nas nowy kolega Zbyszek Czarnecki witamy! Ponadto za nami jeden z lepszych treningów w wykonaniu chłopców Diamentu. Oprócz super zachowanej dyscypliny, pracowali bardzo dobrze zarówno podczas zabaw oraz ćwiczenia zwinnościowego z piłka. Zaczęliśmy od zabawy "Chatka puchatka", gdzie cztery ustawione chatki chroniły (później ilość chatek chroniących się zmieniała) a 3-4 tygrysów goniło. Po tej części mała rywalizacja w dwóch drużynach, chłopcy musieli odpowiednio reagować na wskazania trenera przebiegając do odpowiedniej chatki. Bardzo zacięta walka nie wyłoniłą zwycięzców, zakończyło się remisem 6:6. Natępnie ćwiczenie zwinnościowe nauczające elementu zwodu pojedynczego ciałem po którym następował strzał na bramkę. Czas na grę uproszczoną w której wystąpili: Antek(1 gol) i Alek (2 gole) Andrzejewscy, MAti Banaś (1 gol), Bartek Przybył (1 gol), Kuba Czapski (2 gole), Matusiak Kacper (1 gol), Mielczarek KAcper, Patryk, Bartek "Osa" Osiński (1 gol), Wiktor Kruszwic (3 gole), Gabryś Kalinowski, Zbyszek Czarnecki, Staś Zalewski (3 gole), Jasiu Kulesza, Kacper Yeghiazaryan (1 gol).

 

 

MAJ

28.05 - dziś poznanliśmy dwóch nowych kolegów Kubę i Piotrka Kaczmarków - witamy. Ostatni trening maja przeniesiony na sale I LO zaczął się od zabawy "ocean i fale" - zadaniem chłopców była ukrycie się przed nadchodzącą falą na jednej z czterech wysp (kontynentów). W czasie przebywania na oceanie wykonują różne ćwiczenia z piłkami. "Piraci na oceanie" to modyfikacja poprzedniej zabawy do której dodaliśmy dwóch piratów którzy dodatkowo za zadanie mają złapać uciekających po komendzie "fala". Następnie szkoliliśmy technikę prowadzenia piłki u chłopców w zabawie "Super strzelcy" ich zadaniem było przeprowadzenie piłek daną ilość razy przez ustawione małe bramki. Ostatni zbierał litery którw miały stworzyć słowo GAPA, ale poziom był wyrównany i nikt z grupy całego słowa nie utworzył, a warto wspomnieć iż żadnej litery nie dostał Jaś Kulesza oraznowy kolega Kuba Kaczmarek. Brawo. Przed grą akcent szybkościowy "wyścig z trenerem" zakończony strzałem na bramkę. Gra na dobrym poziomie w której wystąpili: Kuba Kaczmarek (2 gole) Piotr Kaczmarek, Wiktor Kruszwic (1 gol), Bartek Osiński, Hubert Matusiak (1 gol), Mati Banaś (1 gol), Gabryś Kalinowski, Tymek Maciejewski, Jasiu Kulesza. Następne zajęcia w sobotę godz 11.15 orlik ul. KEN

 

25.05 - Na stałe do naszej grupy dołączyło Kacper Yeghiazaryan, Gabryś Kalinowski, Kuba Szewczyk - witamy! Zabawa "przyłożenie" rozpoczęła trening i w niej pomarańczowi wygrali 5:3! Uczy ona współpracy w zespole oraz wyjścia na pozycję, co chłopcy zaczynają rozumieć coaz lepiej. Następnie chłopcy kształtowaliśmy koordynację z piłką wykonując ćwiczenia prowadzenia oraz podań w parach według schematu. Dziś dłuższy czas przezanczyliśmy grze 6x6 na całe boisko, a na koniec rzuty karne.

 

23.05 - dziś chłopcy poruszyli akcenty koordynacji (orientacja przestrzenna oraz czucia piłki). Ale początek to szybkość w "berku tunelu" po którym orientacja przestrzenna w dwóch rzędach chłopcy pokonywali slalom między tyczkami z piłką w rękach, a drudzy slalom między pachołkami prowadząc ją przy nodze. Wzystko działo się w jednym miejscu chłopcy musieli mijać się na środku swoich zadań. Później podania rękoma w dwójkach z elementem rywalizacji. Gra uproszczona na większe boisko na koniec.

 

21.05 - dzisiejszy trening ożywiliśmy na początku zabawą "berek przyjaciel" znaną przez naszych diamencików. Następnie ćwiczenie czucia piłki podczas jej prowadzenie i reagowania na sygnał trenera. Duże skupienie chłopców skutkowało dużym zadowoleniem trenerów z dobrze wykonanego ćwiczenia. Druga część "berka przyjaciela" z inna pozycją wybawiającą, po którym nauczaliśmy nowego elementu zwodu pojedynczego bez piłki po którym chłopcy otrzymywali podanie z bocznego sektora boiska, przyjmowali i oddawali strzał na bramkę. Po tym ćwiczeniu gra uproszczona.

 

09.05 - czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na tematy związane z treningiem. Po niej zaczęliśmy zabawą "Trafiony-zatopiony", która kształtowałą akcenty zwinności oraz techniki prowadzenia piłki przygotowujące do zwodów pojedynczych. "Sprężyny w nogach" to zabawa, której zadaniem było wykonanie odpowiedniej ilości przeskoków przez czapeczki w określony sposób. Wszyscy bez wyjątką bardzo przyłożyli się do tego zadania. Następnie akcent rytmizacji połączony ze strzałem na bramkę. Gra uproszczona 7x7 na większe boisko, która obfitowała w zaciętą walkę (dużo niegroźnych kontuzji) ale każda zakończona przeprosinami w postaci przybicia "piątki" =). 

 

04.05 - rozpoczęliśmy od ćwiczeń czucia piłki, w których wykonywaliśmy podania i przyjęcia piłki różnymi sposobami w parach, następnie zabawa również o podłożu koordynacyjno-technicznym, gdzie podczas prowadzenia piłki różnymi sposobami, reagowaliśmy na sygnały trenera. Po tym przeszliśmy dodłuższej gry uproszczonej, gdzie był remis 11:11. W drużynie pomarańczowych wystąpili: Wiktor Kruszwic, Kacper Matusiak oraz trener Bartek, zaś w żółtych Mati Banaś, Bartek Staniewski, Hubert Matusiak. W sumie zagraliśmy dwie połowy po 15 min z odpoczynkiem. Wiele ciekawych akcji, pojedynków 1:1, bardzo dobrych podań można było ujrzeć w grze chłopców! Rzuty karne na koniec. Następny tydzień, treningi bez zmian.

 

KWIECIEŃ

30.04 - wtorkowy trening był dość intensywny i kształtowaliśmy w nim szybkość oraz koordynację połączoną z techniką. Zabawa "berek celownik" na ożywienie chłopców z akcentem szybkości. Mistrzem zabawy zostali Mati Banaś oraz Wiktor Kruszwic. Następnie zabawa "Strażnik" kształtowała orientację przestrzenną, bowiem zadaniem strażnika było pilnowanie twierdzy przed nieproszonymi gośćmi. Tutaj bardzo dobrze w roli strażnika odnajdował się Kacper Matusiak. Wyścig rzędów z akcentem szybkości oraz zwinności wypadł dość sprawnie, a po nim czas na grę uproszczoną, w której chłopcy z pomocą trenera zauważyli, iż małe sprzeczki nie służą drużynie i to gra zespołowa ma sens i przynosi skutek. Musimy o tym często przypominać naszym pociechom! Następne zajęcia sob godz 11.15 orlik ul. KEN

 

25.04 - po podziale na grupy zaczęliśmy od zabawy ożywiającej "policjant na drodze", która przygotowuje chłopców do nauki zwodów. Następnie wyścig szeregów, w której duża rolę odgrywała szybkość reakcji na dany sygnał wzrokowy. Wstawka siły funkcjonalnej, którą przygotował nasz fizjoterapeuta oraz "Podania w kole", po których element koordynacyjno-techniczny z prowadzeniem piłki do określonego kapelusza zabranie jej wewnętrzną częscią stopy zakończony strzałem na bramkę. Małe gry na koniec na trzech boiskach oraz podsumowanie treningu na koniec.

 

20.04 - dziś zaczynamy letni rozkład treningów na świeżym powietrzu. Zaczęła go zabawa "berek kibelek" doskonale znana, w przerwie której kształtowaliśmy orientację przestrzenną w zabawie podczas, której musieliśmy wykonywać dokładne polecenia trenera polegające na dotykaniu wkazanej części ciała np. nosa,oczu, ucha,pięty, kolana itp. Ćwiczenia podań piłki rękoma oraz nogami w parach to element w większej części  koordynacji oraz częsciowo techniki. W zabawie "załóż czapeczkę" doskonaliliśmy element prowadzenia piłki. Wyścig trzech rzędów był niezwykle zacięty, reagowaliśmy na różnego rodzaju sygnały wzrokowe kształtując szybkość oraz koordynację. Małe gry 3x3 oraz 2x2 to najbardziej oczekiwana część treninigu po której każdy z chłopców oraz jedna dziewczynka strzeliła rzut karny.Głośny okrzyk na koniec i w dobrych nastrojach wracamy do domu. :)

 

18.04 - "Policjanci" na początek, zabawa szybkościowa, w której dwóch policjantów goni, a jeden(dwóch) pilnuje więzienia, można wybawić złapanych poprzez wejście do więzienia i wyciągnięcia ich za ręke poza. "Tor przeszkód na czas" składający się z akcentów szybkości i zwinności, a oto czasy nasztch zawodników:

Bartek Osiński - 13,1

Kuba Czapski - 13,3

Bartek Staniewski - 13,4

Ksawi Rosiak - 13,4 

Jaś Kazek - 13,8

Mati Banaś - 13,8

Kuba Kaczmarek - 14,3

Olek Urban - 14,4

Kacper Preś - 14,7

Kacper MAtusiak - 15,0

Kacper Mielczarek - 15,1

Jasiu Kubiak - 15,5

Hubert Matusiak - 16,0

Jasiu Kulesza - 16,1

Bartek Przybył - 16,2

Tymek Maciejewski - 16,5

Akcent koordynacji i techniki kształtowaliśmy w prowadzeniu piłki slalomem, w którym odległości między pachołkami były nieregularne, slalom zakończony strzałem na bramkę. Małe gry oraz rzuty karne zakończyły trening.

 

16.04 - rocznik 2006/2008 na początek jako dobre "wejście" w trening zaczął od zabawy "berek animator", po tejzabawie kształtowaliśmy sprawność ogólną poprzez zabawę "żołnierze", gdzie oprócz naśladowania żołnierzy reagowaliśmy szybko przejściem do pozycji leżenia przodem oraz szybkiego wstawania wszystko wykonywane na sygnał wzrokowy, którym był trener. Wstrawka techniki prowadzenia piłki przez bramkowy las, z kilkoma utrudnieniami dla grupy A, zaś grupa B w tym czasie wykonywała ćwiczenie koordynacyjne na drabince. Późnie j natąpiła zmiana. Forma gry uproszczonej na koniec oraz głośny okrzyk zakończył nasz trening.

 

11.04 - zabawa "Wójt i sąsiedzi" odpowiednio wprowadziła w trening chłopców. Dwie kolejne nowe zabawy "Wyścig po kole" oraz "Wyścig par" kształtowały szybkość oraz znakomicie ujawniały chwilowe "zasypianie" chłopców, co skutkowało przegranym wyścigiem. Po podziale na dwie drużyny, gdzie pierwsi rywalizowali w grze uproszczonej 4x4, a następnie 3x3 bez bramkarzy, drudzy zaś na małej sali kształtowali sprawność ogólną oraz koordynacj. Później natąpiła zmiana drużyn. Wgrach wystąpili: Ksawi Rosiak (2gole), Kacper MAtusiak (1 gol), Hubert Matusiak (1 gol), Wiktor Kruszwic (2 gole), Alek Andrzejewski (1 gol), Antek Andrzejewski (1 gol), Kuba Czapski (2 gole), Kacper Preś (3 gole), Kacper Mielczarek, Bartek Osiński, Jasiu Kubiak, MAti Banaś (2 gole), Bartek Przybył, Jasiu Kazek (1 gol), Tymek Maciejewski. W fazie końcowej każdy z chłopców oddał strzał z rzutu karnego i jedynymi strzelcami bramek byli: Bartek Osiński oraz Tymek Maciejewski! =)

 

09.04 - Diament zajęcia rozpoczął od zabawy "Zestrzel samolot", w której głównym zadaniem była ucieczka samolotów przed strzelającymi. Zestrzelony samolot lądował w leżeniu przodem, naprawić mógł go inny samolot przechodząc go w rozkroku. Koordynację ruchową kształtowaliśmy w zabawie "formacje wojenne", gdzie po podziale na dwie drużyny zadaniem było na dany sygnał trenera zareagować tworząc daną formację (rząd, szereg, małe koło, duże koło) wygrała drużyna kolorowych 6:4. "Sprawnościowy wyścig" to bieg slalomem między swoimi zawodnikami oraz przejście między nogami. Gry uproszczone oraz wstawka koordynacyjna na małej sali na koniec. 

 

06.04 - dziś bardzo dobry trening chłopców grupy A, ponadto dołączyła do nas dziś Zuzia z grupy dziewcząt i radziłą sobie naprawdę wyśmienicie. "Trener ratuje" to odmiana berka, gdzie ochroną jest przebywanie blisko trenera. Chłopcy po dokładnym wytłumaczeniu super złapali sens zabawy i bardzo dobrze wykorzystywali ochronę, zmieniliśmy również osoby chroniące i oni również bardzo dobrze pomagali uciekającym! Po części wstępnej wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające i korygujące łopatki zgodnie z zaleceniami naszego fizjoterapeuty. "Berek numerek" to zabawa szybkościowa, chłopcy ustawieni w kole posiadają swoje numery, dwójka poza kołem, z których jeden goni, a drugi ucieka. Uciekający może zmienić się z kimś z obwodu wbiegając do środka i wywołując dany numer, wtedy następuje zmiana uciekającego. Po tej zabawie kształtowaliśmy koordynację na drabince połączoną z  doskonaleniem przyjęcia piłki podeszwą buta oraz strzałem na bramkę. Na koniec małe gry:

Ksawi Rosiak, Bartek Staniewski (1 gol), Kacper Matusiak (1 gol), Mati Banaś

Hubert Matusiak ( 1 gol), Wiktor Kruszwic, Kuba Kaczmarek, Kacper Preś (2 gole)

Tymek Maciejewski, Zuzia Sadowska, Bartek Osiński, Bartek Przybył

 

04.04- dziś podczas treningu poruszyliśmy akcenty szybkości, koordynacji oraz techniki. W pierwzej zabawie "Drogowskaz" chłopcy połaczeni w lokomotywę reagowali na sygnały (zielony - bieg, czerwony - zatrzymanie), tu dużą rolę odgrywała również współpraca, która układała się bardzo dobrze, choć były momenty "małego egoizmu". Następnie tą samą zabawę wykonywaliśmy przy prowadzeniu piłki i tu duże pochwały dla Bartka Staniewskiego oraz Matiego Banasia! Kolejne ćwiczenie to kształtowanie szybkości reakcji na rzuconą piłki oraz strzału na bramkę, tu wprowadziliśmy również element rywalizacji w dwójkach, gdzie pierwszy oddawał strzał. Trzecie ćwiczenie to akcent koordynacyjno-techniczny. Polegało na połączeniu prowadzenia piłki z odpowiednią reakcją na zmianę kierunku prowadzenia zakończonego strzałem na bramkę. Na koniec gry uproszczone 3x3: 

Mati Banaś, Hubert Matusiak (1 gol), Bartek Przybył

Wiktor Kruszwic (2 gole), Bartek Staniewski, Jaś Kazek

Kacper Preś (5 goli), Kacper Mielczarek (1 gol), Ksawi Rosiak (1 gol)

Kuba Kaczmarek, Tymek Maciejewski, Olek Urban (1 gol), Bartek Osiński

 

02.04 - po krótkiej przerwie świątecznej wracamy do treningów niestety jeszcze do sali, choć plany były inne, pozostało tylko czekać na poprawę pogody. Widać że chłopcy stęsknili się za piłką bo mają za sobą dobry trening. Zaczęliśmy od zabawy "Do chorągiewek", której zadaniem było jak najszybsze zebranie grupy na dany sygnał przy swojej tyczce, dodatkowo chłopcy musieli wykonywać ćwiczenia z kapeluszem w rękach w środkowej strefie. Następnie podział na grupy na mała salę, gdzie wykonywaliśmy ćwiczenia koordynacyjne na drabince oraz ławeczce oraz mała wstawkę gry w "zbijaka", natomiast na dużej sali zabawa "dzień i noc" oraz gra uproszczona. Po podsumowaniu treningu na koniec każdy wykonał polubiany rzut karny, podczas którego bramki strzegłe trener Maciek. 

 

MARZEC

28.03 - dzisiejszy trening to jeden z lepszych w wykonaniu zawodników Diamentu. Taka mobilizacja, tyle ciekawych akcji, strzałów, goli,  pojedynków 1:1 jezcze nie było. Wow! Ponadto dziś wprowadziliśmy "diamentową zasadę" od której zależy ile czsu chłopcy będą mieli przeznaczonego na grę w każdym treningu (ściśle związane jest to z zachowaniem chłopców). Także przybliżyliśmy sobie hasło "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", które powinno być wyznacznikiem każdej drużyny i wszyscy postanowiliśmy kierować się zgodnie z jego zasadą!. Akcenty na które dziś kładliśmy nacisk to przede wszystkim koordynacja oraz technika prowadzenia piłki, a uzyskaliśmy to dzięki zabawom "Bombardowanie" oraz "pachołkowy las" (w kilku odmianach). Oto zawodnicy biorący udział w grze z podziałem na drużyny:

1 ekipa: Kacpi Preś (2 gole), Ksawi Rosiak (2 gole), Bartek Przybył

2 ekipa: Wiktor Kruszwic (3 gole), Jaś Kazek, Bartek Staniewski

3 ekipa: Hubcio Matusiak (3 gole), Mati Banaś (2 gole), Tymek Maciejewski, Kuba Kaczmarek

Następny trening wtorek godz 16.00 w I LO !!

 

26.03 - na dzisiejszych zajęciach w roli zawodnika Diamentu zadebiutował Ignacy Miśkiewicz - witamy! Dziś trening składał się z dwóch zadań dla oraz zabawy i oczywiście gry na koniec. Pierwsze zadanie kształtowało koordynację (czucie piłki) połączoną z techniką prowadzenia piłki nożnej oraz piłki gumowej. Zabawa "Rybacy na jezioro" wprowadziła grupę w zadanie główne treningu, którym było wprowadzenie piłki trzymanej w rękach w bramki-mosty utworzone przez samych zawodników i przejście przez nią odpowiednia ilośc razy wedługsygnału trenera. Niestety zadanie przysporzyło dość dużo problemów, dlatego w kolejnym uprościmy troszkę ćwiczenie i postaramy się wykonać je poprawnie! Gra na koniec, w której uczestniczyli: Hubert Matusiak, Kacper Matusiak, Kacper Mielczarek, Wiktor Kruszwic, Tymek Maciejewski, Mati Banaś, Bartek Przybył, Olek Urban, Ignacy Miśkiewicz, Bartek Osiński, Kubiak Jasiu, Kuba Kaczmarek.

Kolejny trening bez zmian natomiast sobotni odwolany ze względu na Święta Wielkanocne. I mała zmiana: trening w przyszły wtorek 02.04 przełożony na godzinę 16.00 w I LO 

 

21.03 - Chłopcy zajęcia rozpoczęli od kształowania sprawności ogólnej prowadzonej w dwóch rzędach. Zdarzały się problemy podczas wykonywania ćwiczeń, ale mimo tego wyszło nieźle. "Obrona twierdzy" to zabawa szybkościowo-zwinnościowa, gdzie dwie osoby broniły dostępu do twierdzy reszta zaś punktowała przez dotknięcie. Zdarzały się małe kłamstewka zawodników, ale tłumaczenia trenerów pomogły i kolejne powtórzenia były zgodne z zasadamim zabawy. Następnie czas na ćwiczenia techniczne prowadzenia piłki slalomem po zygzaku zakończone strzałem na bramkę prawą i lewą nogą. Przed grą w treningu znalazł się czas na ćwiczenie zaproponowane przez Bartka Staniewskiego, również z elementem prowadzenia i strzału na bramkę. Małe gry na koniec

1 drużyna: Ksawi Rosiak(1gol), Hubert Matusiak, Bartek Staniewski, Kuba Czapski

2 drużyna: Tymek Maciejewski, Olek Urban, Bartek Osiński, Jasiu Kulesza (1 gol)

3 drużyna: Matusiak Kacper (1 gol), Kacper Preś (2 gole), Kacper Mielczarek (2 gole), Bartek Przybył

Kolejny trening sobota godz. 11.00 Jiu-jitsu w Drukarni Centrum 

 

14.03 - Dziś dołączył do nas nowy zawodnik Olek - witamy w naszych szeregach :) Planem na dzisiejszy dzień było ćwiczenie koordynacji i techniki prowadzenia piłki oraz gra uproszczona 2x2 i 3x3, ale wcześniej czas na "wykrzyczenie się" zawodników w zabawie "Natarcie", które dobrze wprowadziło w trening chłopców. Po tym mogliśmy przejść do zadania głównego czyli prowadzenia piłki, z równoczesnym przekładaniem kapelusza w rękach. Wyszło naprawdę dobrze, pora więc wprowadzić coś trudniejszego na kolejnych treningach. Cieszy również fakt, iż chłopcy przyłożyli się do wykonywanego ćwiczenia i dali z siebie wzystko! Dla rozluźnienia zabawa "Berek" gdzie złapany siadał skrzyżnie, a wybawić można go było przez okrązenie go 2 razy. W przerwie wstawki siły funkcjonalnej doskonale wzmacniających układ mięśniowych podopiecznych. Na koniec gry uproszczone 2x2 i 3x3 oraz mała gra 5x5, w której wystąpili: Kacper Preś (1 gol), Kacper Matusiak (1 gol), Tymek Maciejewski, Mati Banaś (1 gol), Kulesza Jasiu, Jasiu Kazek, Matusiak Hubert (1 gol), Osiński Bartek, Rosiak Ksawi.

 

12.03 - Dziś dołączyłdo nas nowy zawodnik Wojtek Damas - witamy! Dzięki sobotnim zajęciom jiu-jitsu, tężyzna fizyczna (dość ważna w dzisiejszym sporcie) chłopców na pewno poprawia się! Dziś natomiast grupa wykonywała wiele ćwiczeń koordynacyjnych oraz sprawności ogółnej. Zajęcia rozpoczęła zabawa "Wiewiórki, orzeszki i żołędzie", która wyszła dość niepewnie, ale trenerzy popracują nad nią na kolejnych zajęciach. Natępnie małe tory przeszkód, gdzie pokonywaliśmy- ustawione kamienie (obręcze), ławeczkę gimnastyczną na czworaka, drabinkę koordynacyjną, przejścia pod tyczkami. Na koniec mała wstawka ćwiczeń polecanych przez naszego fizjoterapeutę korygujących kolanaszpotawe i koślawe. Małe gry, po których głośny okrzyk zakończył zajęcia obu grup.

 

07.03 - Chłopcy w zajęcia weszli prowadzeniem piłki wszerz sali doskonaląc prowadzenie piłki prawą i lewą nogą oraz zatrzymanie jej podeszwą buta. Ponadto wprowadziliśmy nowy element, otuż prowadzenie wewnętrzną częścią stopy. To sprawiało trochę problemów, ale jako nowy element wyszło naprawdę nieźle. Po ćwiczeniu technicznym zabawa "Berek w dwóch drużynach", gdzie złapany przyjmował pozycję klęku podpartego i wybawić mógł go tylko kolega z drużyny, a w drugiej części tylko kolega z drużyny przeciwnej. Zabawa "Kolory" polegała na rzutach piłki i chwytach na odpowiedni sygnał (każdy kolor prócz czarnego i białego). Wielu dało się nabrać, ale i nie brakowało czujnych zawodników! Przed meczem, fragment gry 1x1 na trenera zakończony strzałem na bramkę. Chłopcy chętnie i zacięcie próbowali odryblować trenera - obrońcę i wychodziło obiecująco! Super Panowie. Gra uproszczona tuż przed samym końcem, gdzie grali i strzelali:

Żółci: Wiktor Kruszwic (2 gole), Kacper Mielczarek, Bartek Przybył, Jasiu Kubiak, Kacper Matusiak ( 1 gol)

Pomarańczowi: Bartek "Messi" Staniewski (1 gol), Tymek "Tymoteusz" Maciejewski, Hubert "Lewandowski" Matusiak, Jaś "Van Persie" Kazek, Ksawery "Ronaldo" Rosiak

Kolorowi: Alek i Antek Andrzejewscy, Kacper Preś (1 gol), Mati Banaś

Kolejny trening sobota 09.03 godz 11:30 jiu-jitsu drukarnia "Centrum" oraz wtorek godz. 18:30 PG5 ul. Wileńska

 

 

05.03 - "Bałagan w spiżarni" zabawa na początek, która wprowadziłą w dobry nastrój cała grupę. Po niej ćwiczenia prowadzenia piłki gąbki na przemian z normalną, podczas któego wykonywaliśmy inne ćwiczenia (narazie proste) kształtując element koordynacji ruchowej. "Berek na czas" w którym było widać, iż wskazówki trenera z poprzedniego treningu były wzięte pod uwagę i dało to efekt - to cieszy!. Przed grą uproszczoną wstawka ćwiczeń polecanych przez naszego fizjoterapeute dla korekcji kolań koślawych i szpotawych. Po treniigu odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym podsumowaliśmy okres od sierpnia 2012 roku do końca lutego. Warto wspomnieć, iż spośród chłopców największa obecnością na zajęciach wykazali się: Wiktor Kruszwic, Mati Banaś, Hubert Matusiak oraz Staś Zalewski! Brawo Panowie :)

 

LUTY

28.02 - "Cień zawodnika" tą zabawą zaczynamy jednostkę, chłopcy poruszają się parami, gdzie jeden prowadzi drugi biegnie za nim w ten sposób, by nie wpaść na kolegę prowadzącego. Trener daje sygnał gwizdkiem oznaczający zatrzymanie się obu zawodników. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na uzupełnienie płynów przeszliśmy do zabawy w "Wilka. owce i pasterzy", gdzie zadaniem wilków jest złapać owce, które są chronione przez pasterzy. W przerwie zabawy mała wstawka siły funkcjnalnej. W treningu musi być miejsce na akcent techniki, w tym przypadku strzału na bramkę, poprzedzony rytmizacją na kapeluszach i tyczkach. Po tym gry uproszczone.

Małe przypomnienie kolejny trening sobota 11.15 sala I LO oraz zbiórka na wyprowadzenie Gatty sobota 17.45 hala SP 6 przy ul. Złotej.

 

26.02 - po tygodniowej przerwie wracamy do zajęć! Dziś zaczęliśmy od zabawy "Berek- ratuje linia", następnie przeszliśmy do reagowania na sygnaly wzrokowe i zbiórki na odpowiedniej linii z podziałem na dwie druzyny, gdzie 2:1 wygrali żółci. Tor przeszkód pokonywany parami to kształtowanie zwinności i zwrotności. Na koniec gra uproszczona w której wystąpili: Banaś Mateusz, Kruszwic Wiktor, Kulesza Jasiu, Matusiak Hubert, Matusiak Kacper, Osiński Bartek, Preś Kacpi, Przybył Bartek, Staniewski Bartek, Maciejewski Tymek.

Następny trening bez zmian, natomiast sobotni zacznie się 15min później, czyli godz. 11.15 w I LO

 

07.02 - dziś na treningu padło nowe słowo "rozgrzewka". Chłopcy z niewielką pomocą trenerów dokonali objaśnienie tego słowa i zostali uświadomienie po co w ogóle ona jest. Po słowie wstępu przeszliśmy do mini rozgrzewki w formie frontalnej, która chłopcom wyszła bardzo dobrze! Następnie inna forma zabawy "Dwojak" bowiem pozycją w jakiej znajdowali się chłopcy to siad skrzyżny. Doszło do kilku długich pogoni za  uciekającym! Ćwiczenie techniczne to schemat prowadzenia po prostej podania po przekątnej i strzału na bramkę z pierwszej piłki . Początki były trudne, ale przykolejnych próbach wychodziło coraz lepiej. Mała rywalizacja szybkościowa "Wyścig numerów w kole", gdzie grupa reagowała najpierw na sygnał dźwiękowy, którego później zastąpił bodziec wzrokowy. Rywalizacja stałą na wysokim poziomie czego dowodem może być remisowy rezultat końcowy. Gry uproszczone przedstawiały się następująco: Kacper Preś, Kacpi Matusiak, Tymek Maciejewski, Mati Banaś to pierwszy zespół. Ksawi Rosiak, Jasiu Kulesza, Bartek Przybył, Bartek Osiński (2 gole) to druga ekipa. Kuba Czapski, Bartek Staniewski (1 gol), Wiktor Kruszwic (2 gole), Jasiu Kazek to reprezentanci trzeciego zespołu. Po grze czekał na chłopaków mały poczęstunek, który trener obiecał na poprzednim treningu - w końcu dziś TŁUSTY CZWARTEK! Kolejny trening chłopców to jiu-jitsu sobota godz. 11.30 Drukarnia Centrum

 

05.02 - jednostkę treningową rozpoczęła zabawa "Pająk i muchy", potem uczyliśmy się nowej zabawy "Dwojak", która mimo tego wyszła bardzo pozytywnie i bardzo spodobałą się grupie. Wystąpił w niej akcent szybkościowy, który jest niezwykle ważny w "dzisiejszej" piłce. Następnie zabawa zwinnościowo-zwrotnościowa "Berek lawina" po której grupa A doskonaliła strzały po wcześniejszym wygraniu pojedynku biegowego, w którym decydowała szybkość reakcji na bodziec wzrokowy. Grupa B, zaś doskonaliła celne podanie do trenera zakończone strzałem na bramkę z prawej i lewej nogi. Małe gry, a na koniec podsumowanie treningu i głosny okrzyk!

 

STYCZEŃ

31.01 - koniec miesiąca zamykamy treningiem Supermana! Zabawa "drużyny supermana" polega na zdobywaniu punktów za przebiegniecie do innej bazy, uważając na złapanie przez wroga. Później "czarodziejskie kule", które muszą wykraść sprawni supermani z chronionej bazy i przeprowadzić do swojego shronienia (tu pochwały trenerów dostali: Bartek Staniewski, Jasiu Kazek, Kuba Czapski, Mati Banaś). Natępnie rzuty czarodziejskimi kulami w trenerów, czyli niezła BITWA!! Na koniec ćwiczenie techniczne prowadzenia piłki, podań po prostej, przyjęć zakończonych strzałem na bramkę. Najważnieszja część treningu dla chłopców to gra uproszczona w której wystąpili:

1 drużyna: Jasiu Kazek, Kacper Matusiak (1 gol), Bart