logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Wygrana z Widzewem Łódź- 6:2 dla Diamentu 2008

"Wszystko co wygodne zostało w domu"

 

W 2 kolejce rundy wiosennej w Lidze Orlik E1 ŁZPN podejmujemy zespół Widzew Łódź TMRF.

W zespole zostały poczynione zmiany, które bez wchodzenia w głębsze szczegóły zadziałały. Zagraliśmy w innym ustawieniu, które bierze pod uwagę profile i mozliwościa naszych zawodników. W skrócie jak grać by wykorzystać atuty, a zakryć swoje deficyty. Odwieczny balans między rozwijaniem zawoników, a zagraniem na korzysty wynik. Wynik, który nie ukrywajmy- jest dla większości ważny.

 

Pierwsze 15min. zaczynamy zadziwiająco odważnie. Mamy kilka sytuacji z rodzaju sam na sam. Tworzymy około 6 "stuprocentowych" okazji. Wykorzystujemy jedną. Zdecydowanie posiadamy inicjatywę przy naszym braku skuteczności.

Druga i trzecia część gry to bardzo dobre fragmenty gry w obronie oraz przechodzenie do ataku szybkiego. Pomimo szybkich prób odbioru i wysokiego wyjścia Widzewa znajdujemy sobie wolne przestrzenie i tworzymy kilkanaście sytaucji w przewadze 2v1, 3v2, 3v1. Zdobywamy bramki poprawiając nasza skuteczność. W tej części gry mamy już korzysty dla siebie wynik 5:1.

Ostatnia część gry to fragmenty bronienia, budowania swoich akcji i przezwyciężanie momentów zmęczenia. W tej części zdobywamy i tracimy jedną bramkę.

Wynik końcowy 6:2 dla Diamentu.

 

Odprawę przed meczem zacząłem słowami, że wszystko co wygodne zostało w domu. Zaczyna się mecz poza waszą strefą komfrotu. Problemy, które napotkacie są do rozwiązania.

 

SPN Diament 2008:

Rynkiewicz, Zalewski, Grzanka, Jakubowiak, Adrjanowicz (gol x3) , Matysiak, Ciapczyński (gol x1), Romanowski (gol x1), Pardel, Strzelczyk (gol x1), Żyła, Wieruszewski.

 

[Skrót video z meczu: https://youtu.be/skwxsogOaS8]

 

Kolejny mecz ligowy łódźkiej Ligi Orlik E1 zagramy na wyjeździe z Wartą Sieradz w Sieradzu.

 

Powrót