Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Zimowa inauguracja rocznika 2009

W niemal zimowych warunkach pogodowych przyszło drużynie rocznika 2009 rozpocząć rozgrywki rundy wiosennej. Przy padającym deszczu i w niskiej temperaturze zmierzyli się z drużyną UKS AS Funinio.

Lepiej spotkanie rozpoczęła drużyna gości która już na początku spotkania objęła prowadzenie. W kolejnych minutach kwarty Diament zaprezentował się dużo lepiej starając się kontrolować grę.

Druga część spotkania to zmiany w ustawieniu drużyny jak i zawodników na poszczególnych pozycjach (w większości „debiuty” na nowych pozycjach) i pod względem wyniku okazał się to najsłabszy fragment spotkania.

W trzeciej kwarcie bardzo pozytywnie na boisku zaprezentowali się zawodnicy grający mniej w pierwszej połowie, dużo walki i zaangażowania ale niestety pechowa przegrana.

W ostatnim fragmencie spotkania nastąpił powrót do wyjściowego ustawienia, drobne korekty w składzie i zmiana założeń zaowocowała najlepszymi akcjami, dużym pressingiem i dobrą grą 1x1 a w konsekwencji wygraną w tej części.

Zawodnicy po raz pierwszy wystąpili w spotkaniu w nowym składzie, co za tym idzie brakowało zgrania i lepszej komunikacji ale z każdym treningiem i meczem będzie lepiej!

Diament/MKS Zduńska Wola - UKS AS Funinio 3:7 (0:1; 0:4; (1:2); 3:2)

Diament: Michał Dobrowolski; Wojciech Gawlik, Igor Grudziński, Mateusz Jaguś, Michał Janicki, Marcel Mazurkiewicz, Oskar Raczyński, Adam Semla, Oskar Siuda, Antoni Smażek, Jakub Student, Wiktor Trzciński, Franciszek Walaszek, Łukasz Woszczak