logo

Kontakt:

ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Diament 2007 Pierwsze Zwycięstwo w Sezonie

Długo czekaliśmy, ale się doczekaliśmy. Po trzech porażkach odnosimy pewne i przekonywujące zwycięstwo.smiley

Nasz rywal "Victoria" Szadek to drużyna, z którą nie wygraliśmy, aż do sobotniego popołudnia.

W odróżnieniu do naszego poprzedniego spotkania z Jutrzenką Warta, w którym musieliśmy sie ratować grą naszego bramkarza jako pomocnika ... mamy prawie optymalny skład.

 Szybko bo już w 1' zdobywamy prowadzenie. Niezdecydowanie bramkarza i obrońców drużyny z Szadku wykorzystuje Darek L.. Można powiedzieć, że tak szybko zdobyta bramka dała nam dużo pewności i "wiatru w żagiel". Kontrolujemy grę szczególnie w środku pola gdzie królował. choć jeszcze nie w pełni zdrowy, "Wiciu" Wiktor P. Oczywiście nie jesteśmy "zawodowcami" i również popełniamy błędy. Nie skutkują one stratą bramki, a odopwiedź jest prosta ... zaczynamy tworzyć drużynę odpowiedzialną. Pod koniec pierwszej części zdobywamy drugą bramkę. Autorem jest Stanisławski M. Silny strzał i bramkarz bez szans na skuteczną obronę. Tak dobrze jeszcze nie  było. Aż miło patrzeć na schodzących na przerwę zadowolonych młodych piłkarzy. Pomimo tak zdecydowanego prowadzenia wiemy, że nie wszystko jeszce było poprawne. Cieszy czyste "konto" naszego goalkeepera Kamila K.

Drugą połowę zaczynamy tak jak pierwszą .. W 2' zdobywamy bramkę. Tym razem Wicu udowodnił, że ambicja i wola walki nie są mu obce, a tym samym dał jasny sygnał w kierunku swojego taty. W tej części Victoria również miała swoje szanse. W drugiej odsłonie naszej bramki strzegł Adam S., który zaskoczył nas wszystkich swoją gra na przedpolu. Jeszce takiego Adama nie widzieliśmy. Najwidoczniej dobry występ w Warcie wpłynął na niego motywująco i postanowił walczyć o pierwszą "9". W końcówce nasz najskuteczniejszy Stanisławski M. dokłada czwartą bramkę i zamyka wynik. Musimy podziękować naszym najwierniejszym kibicom-rodzicom.yes 

BRAWO SPN  BRAWO DIAMENT 2007

Podsumowując ... zwycięstwo i 3 pkt-y jak najbardziej zasłużone. Wynik ważny, ale nie najważniejszy. Z punktu widzenia szkoleniowego zaczynamy realizować co założone

1. Komunikacja ... coraz lepsza,

2. Bramkarze i obrońcy zaczynają się rozumieć. Coraz mniej wybić "na ślepo" .... (orientacjia i rozegranie),

3. Szukamy gry 2:1 w każdym sektorze boiska, muszę wspomnieć o Kamilu J., który nabiera większej pewności i zaczyna pokazywać swoje walory.

4. Aspekt psychologiczny ... lepsza skuteczność w obronie jak i w ataku (nie ważne kto zdobywa bramki ... ważne, że nie ich nie tracimy).

 

Powrót