ul. Świerkowa 62, 98-220 Zduńska Wola
Marcin Matysiak - tel. 500 069 070
Romuald Solarek - tel. 695 983 780
Diament 2007 Gra kontrolna przed ostatnim meczem w rundzie na "6"

Grupa D1 okręgu sieradzkiego, w której rywalizujemy liczy dziewięć drużyn. Każda z nich musi odbyć jedą "pauzę" i w ten weekend odpoczywamy od ligowych zmagań. Nie odpoczywamy jednak od piłki nożnej.

W meczu kontrolnym rywalizujemy z drużyną z okręgu piotrkowskiego. Naszym przeciwnikiem jest drużyna Astorii Junior Szczerców. Goście pomimo kłopotów kadrowych przyjechali do nas w 12 osobowym składzie. Sędziów zastępuką trenerzy obu drużyn.

Zaczynamy bardzo pewnie i zdecydowanie. O dziwo już pierwsza nasza akcja przynosi nam prowadzenie. Indywidualna akcja naszego supersnajpera Michała S. i mamy jedną bramkę przewagi. Kolejne minuty nie przynoszą zmiany wyniku choć mamy optyczną przewagę i kilka dobrych sytuacji. Dzisiejsza gra jest grą kontrolną dlatego szansę pokazania dostana wszyscy obecni, a jest nas dzisiaj 16 osób. Od 20 minuty pojawiają się zazwyczaj mniej grający. Zanim jednak następuje zmiana w naszej drużynie zdobywamy drugiego gola. Jest dużo przyjemniej wchodzącym na  plac jak i schodzącym, którzy czują, że dobrze wykonali swoją pracę. Zmiennicy wcale nie ustępują drużynie ze Szczercowa, choć widać drobne niedociągnięcia potrafią swoją dobrą grę udokumentować bramką. W końcówce pierwszej połowy dać znaje chwilowe rozluźnienie i prtzeciwnicy po pieknym strzale zdobywają bramkę. Nic się nie stało.

Druga połowa ... wracamy do zawodników, którzy zaczynali spotkanie ... z jedną zmianą ... w bramce dobrze spisującego się Kamila K. zastępuje Adam S. Uzyskujemy przewagę. Widać coraz większe zrozumienie ... czasami mamy kłopoty z opanowaniem piłki ... sporo nierówności na boisku, które niestety gry nie ułatwiają ...  ale gramy na boisku, na którym trenuje kilkanaście grup juniorskich. Są momenty, że więcej czasu "marnujemy" na opanowanie niż na rozegranie piłki. Musimy sobie jednak z tym radzić. Nasza gra wygląda bardzo poprawnie ... dużo gry przez środek boiska, gdzie zadaniem rozgrywającego jest zmienianie pola gry. Ten element mamy opanowany i jest coraz więcej przenoszenia pola gry z lewj na prawą stronę boiska i odwrotnie. Dużo jest widocznej gry 2x1 oraz mnóstwo piłek prostopadłych oraz gry na trójkąt w strefach bocznych. W tej części zawodnicy pierwszego składu oraz zmiennicy grają po 15min. Dokładamy jeszcze trzy gole. Spotkanie kończymy wysokim zwyciestwem 6-1. Gościom dziękujemy za przybycie pomimo problemów kadrowych... natomiast wielkie podziękowania jak zawsze dla naszych KIBICÓW smileyyes, którzy w dużej liczbie przybyli na stadion.

Bramki dzisiaj zdobywali:

Stanisławski x 2,

Stoczkiewicz x 1,

Pawlak x 1,

Niewiadomski x 1,

Gurbiel x 1.

Za tydzień gramy ostatni mecz ligowy w tej rundzie i w tym roku kalendarzowym. Naszym przeciwnikiem bedzie dużyna Sokoła Goszczanów.